iPhone’a Nasıl Film İndirilir ? ( Videolu Anlatım – 2018 )

93

Apple iPhone ekranlarını 5.5inç seviyelerine kadar çıkardıktan sonra bir çok kullanıcı geniş ekranlı iPhone’lar ile yüksek çözünürlükte film ve video izlemek istedi. Ancak her zaman yanımızda bilgisayar taşımadığımız için iPhone’a film indirmek eskiden bu kadar kolay değildi. Yanımızda bilgisayar olduğunda iPhone’a atmak istediğimiz filmi iTunes yardımıyla kolayca atabiliyoruz. Peki iPhone’a filmi direkt indirmek istesek ne yapabiliriz ? İşte adım adım iPhone’a film indirme işlemini anlatacağız.

Önemli Hatırlatma : Filmi indirmeye başlamadan önce Wi-Fi’ye bağlanın. Aksi takdirde indirme işlemi için mobil internet kotanız kullanılacaktır.

 

14/02/2018 Güncellemesi: Yeni Yöntem

iPhone’a Bilgisayarsız Nasıl Film İndirilir ?

1- App Store’dan “turbodl:browser” adlı uygulamayı aratıp indirin. Bu uygulama silindiyse arama kısmında “offilne browser” yazıp yeni uygulamalarla deneyin. Mantık aynıdır.

2- Uygulamayı açarak, Browser kısmına gelin. Bu kısımda video sitelerini göreceksiniz. Bu video sitelerinin her birinden kolayca video indirebilirsiniz. Ama diğer film sitelerinde problem yaşayabilirsiniz.

3- Ben sık sık vk.com’u kullanıyorum. Çünkü bu rus facebook tarzı siteye yüklenen filmler kolay kolay silinmiyor. Bu yüzden çoğu online izleme sitesi, filmlerini vk.com’a yüklüyor.

4- vk kısayoluna tıklayarak vk.com’u açın. Eğer üyeliğiniz yoksa üye olun. VK bir hazinedir. Pişman olmayacaksınız. Sol üstte bulunan menüye basarak arama yapabilirsiniz. Buraya isterseniz filmin adını, isterseniz de “film indir”, “film izle” gibi anahtar kelimeleri yazın. Ben 2. sini deniyorum.

5- Mantık şudur. “Offline” uygulamasında izlediğiniz filmin üzerine uzun süre basarsanız “Download” butonu çıkar. Download butonuna basınca da film iner.

6- İnen filmi “Downloads” sekmesinden görebilirsiniz.

Videolu anlatım aşağıdadır:


Eski yöntem: (Artık çalışmıyor)

  1. iPhone’dan App Store‘a girin ve arama kısmına “Turbodl” yazarak aratın. İlk çıkan sonuca tıklayarak uygulamayı indirin ve telefonunuza yükleyin.
  2. Az önce iPhone’a yüklediğiniz “Turbo Downloader” uygulamasını açın.
  3. Uygulama size Google’ı açacak. Google’da indirmek istediğiniz filmin adını yazın ve aratın.
  4. Filmi bulduktan sonra izlemek için üzerine tıkladığınızda “Aksiyon Seç” yazısı çıkacak. Burada “Kaydet” butonuna bastığınız andan itibaren film indirilmeye başlayacaktır.
  5. Filmi indirdikten sonra uygulamada sol üst köşede olan bulunan üç nokta ve üç çizgiden oluşan düğmeye basın.
  6. Açılan ekranda “İndirmeler” bağlantısı altında indirdiğiniz filmi görebilirsiniz.
  7. Filmi açmak için indirdiğiniz filmin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone’a film indirmek işte bu kadar kolay. Eğer takıldığınız bir nokta olursa bu sayfanın altına yorum göndererek sorabilirsiniz.

GÜNCELLEME (12/07/2016)

Arkadaşlar yöntem halen problemsiz kullanılabiliyor.

Youtube, izlesene gibi vdeo sitelerinde sorun yok. Video  kolay iniyor.

Online film izleme sitelerinde video reklamları da oluyor. Bu reklamların boyutu 1-2 MB oluyor. Bunları es geçin. En son film oynayacakken, PLAY butonna basıca, çıkan KAYDET seçeneğine tıklayın. 1-2 denemeden sonra anlarsınız zaten gerçek videoyu.

Az önce kemal sunal filmini bu yöntemle indirdim. 203 MB boyutu var. Öncesinde reklam da indi. 1MB boyutu var. Reklamı sildim. Film kaldı.

 

93 YORUMLAR

  1. Uzun bir süredir bu uygulamayı kullandım çok kullanışlı fakat dünden beri artık linkleri algılamıuor geçersiz uzantı uyarısı ile karşılaşıyorum ne yapabilirim?

  2. BrowserPro isminde bir uygulama var tasarım aynı eski TurboDL gibi isteyen bakabilir kısıtlı zamanda YouTube harici bi sitede denedim oldu. Yararı olur belki.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here