iPhone’a Nasıl Film İndirilir ? ( Resimli Anlatım )

57

Apple iPhone ekranlarını 5.5inç seviyelerine kadar çıkardıktan sonra bir çok kullanıcı geniş ekranlı iPhone’lar ile yüksek çözünürlükte film ve video izlemek istedi. Ancak her zaman yanımızda bilgisayar taşımadığımız için iPhone’a film indirmek eskiden bu kadar kolay değildi. Yanımızda bilgisayar olduğunda iPhone’a atmak istediğimiz filmi iTunes yardımıyla kolayca atabiliyoruz. Peki iPhone’a filmi direkt indirmek istesek ne yapabiliriz ? İşte adım adım iPhone’a film indirme işlemini anlatacağız.

Önemli Hatırlatma : Filmi indirmeye başlamadan önce Wi-Fi’ye bağlanın. Aksi takdirde indirme işlemi için mobil internet kotanız kullanılacaktır.

19/09/2016 Güncellemesi: Arkadaşlar bu uygulama aptal aptal reklamlar almaya başlamış. Öncelikle şu konudaki yöntemi deneyin: 

iPhone ile youtube’dan video indirmek (Jailbreksiz)

Olmazsa bu yöntemi deneyin. (Reklamda telefona virüs bulaşmış diyerek sizi korkutmaya çalışıyor. Aslında virüs bulaşmıyor. Endişelenmeyin.)

iPhone’a Bilgisayarsız Nasıl Film İndirilir ?

 1. iPhone’dan App Store‘a girin ve arama kısmına “Turbodl” yazarak aratın. İlk çıkan sonuca tıklayarak uygulamayı indirin ve telefonunuza yükleyin.
  iPhone Film 1film izle 2
 2. Az önce iPhone’a yüklediğiniz “Turbo Downloader” uygulamasını açın.
 3. Uygulama size Google’ı açacak. Google’da indirmek istediğiniz filmin adını yazın ve aratın.
  film izle 3film izle 4
 4. Filmi bulduktan sonra izlemek için üzerine tıkladığınızda “Aksiyon Seç” yazısı çıkacak. Burada “Kaydet” butonuna bastığınız andan itibaren film indirilmeye başlayacaktır.
  iPhone film izle 6
 5. Filmi indirdikten sonra uygulamada sol üst köşede olan bulunan üç nokta ve üç çizgiden oluşan düğmeye basın.
  iphone film 7
 6. Açılan ekranda “İndirmeler” bağlantısı altında indirdiğiniz filmi görebilirsiniz.
  iphone film indirme 8film indirme 9
 7. Filmi açmak için indirdiğiniz filmin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone’a film indirmek işte bu kadar kolay. Eğer takıldığınız bir nokta olursa bu sayfanın altına yorum göndererek sorabilirsiniz.

 

GÜNCELLEME (12/07/2016)

Arkadaşlar yöntem halen problemsiz kullanılabiliyor.

Youtube, izlesene gibi vdeo sitelerinde sorun yok. Video  kolay iniyor.

Online film izleme sitelerinde video reklamları da oluyor. Bu reklamların boyutu 1-2 MB oluyor. Bunları es geçin. En son film oynayacakken, PLAY butonna basıca, çıkan KAYDET seçeneğine tıklayın. 1-2 denemeden sonra anlarsınız zaten gerçek videoyu.

Az önce kemal sunal filmini bu yöntemle indirdim. 203 MB boyutu var. Öncesinde reklam da indi. 1MB boyutu var. Reklamı sildim. Film kaldı.

 

57 YORUMLAR

 1. Konuyla pek alakası yok ama araştırmama rağmen pek bulamadım cevabını. Bana apple tarafından 2 video kredisi verildi verirken fil izliyebilirsiniz gibi birşey dediler ama ben bu 2 video kredisi nedir nerede nasıl kulllanılır bulamadım bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

 2. Ya filmi indiriyor ama indirdikten sonra kesintisiz devam etmiyor film takılıyo devam etmiyo filme devam etmek istiyosam 1-2 dk ilerisine sürüklemem gerekiyor

 3. Youtube, izlesene gibi vdeo sitelerinde sorun yok. Video iniyor.

  Online film izleme sitelerinde video reklamları da oluyor. Bu reklamların boyutu 1-2 MB oluyor. Bunları es geçin. En son film oynayacakken, PLAY butonna basıca, çıkan KAYDET seçeneğine tıklayın. 1-2 denemeden sonra anlarsınzı zaten gerçek videoyu.

  Az önce kemal sunal filmini bu yöntemle indirdim. 203 MB boyutu var. Öncesinde reklam da indi. 1MB boyutu var. Reklamı sildim. Film kaldı.

 4. film rulosuna kaydetmeyi buldum arkadaşlar cevap için …………. mail adresime yazabilirsiniz (Yönetici notu: Buradan bulduğunuz yöntemi paylaşabilirsiniz)

 5. Merhaba hocam bu programı kullanmak için Google tarayıcı çıkması gerekir ama benim indirdiğim TurboDL de Google tarayıcısı çıkmıyor bu konuda yardımınızı bekliyorum

 6. Ben daha az önce indirdim ve hiç bir sorun yaşamadım
  Yabancı bir dizi sitesinden takip ettiğim diziyi indirdim ve izliyorum
  Bu uygulamayı yapan be geliştirenlere teşekkür ederim

 7. Filimleri iPad mini le çok güzel indiriyorum fakat televizyon na aktardiğimda görüntü küçük çıkıyor TV ekranın iki yanında siyah band halinde çizgiler var yani tam ekran olmuyor nasıl tam ekran yapabilirim yardımcı olabilir misiniz

  • Salim bey iPAd ile indirdiğiniz videoların çözünürlüğü ile tv’nizin çözünürlüğü veya en boy oranı uyuşmuyor olabilir. Ya tv’nizi 5:4 ‘e ayarlayın. Ya da diyelim ki hd tv kullanıyorsanız indirdiğiniz videoların da hd veya full hd (1024*768 veya 1920*1080) olmasına dikkat edin. Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

 8. Bazı İndirdiğim dizileri daha sonra oynatmaya başladığımda başlamıyor. Ekranın ortasında sürekli dolum simgesi gösteriyor. Nedeni nedir acaba yardımcı olur musunuz ?

Bir Cevap Yazın