iPhone’a Müzik Yükleme ( Resimli Anlatım )

25

iPhone cihazlara müzik yüklemek Android işletim sistemine sahip olan cihazlara göre biraz daha karmaşık olabilir, ama sonuçta zor ve imkansız değil. iPhone’a müzik yüklemeye başlamadan önce bilgisayarınızda iTunes’in son versiyonunun yüklü olduğundan emin olun. ( Eğer iTunes yüklü değilse indirmek için tıklayınız )

Konu iTunes’in son versiyonu ile güncellenmiştir. (06/07/2016)

iPhone’a Müzik Nasıl Yüklenir ?

Bilgisayarınızda iTunes’i açın ve ardından iPhone’u şarj kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.

  • iTunes’da iPhone cihazınız tanınacaktır. Eğer aşağıdaki gibi iTunes’da cihazınız görünüyorsa bu aşama tamam demektir.

 

  • Bu ekranda iPhone düğmesine basın ve açılan pencereden Müzikleri ve videoları elle yönet seçeneğini işaretleyin.iTunes Müzikleri Elle Yüklemek
  • Bu işlemin hemen ardından “Uygula” butonuna tıklayın.

müzik-yukleme-3

  • Bu aşamadan sonra yapmanız gereken tek işlem iPhone’a yüklemek istediğiniz müzikleri sürükleyerek iTunes üzerine bırakmanız. İstediğiniz müzikleri seçip attıktan sonra en son olarak “Eşzamanla” butona basıyoruz ve tüm müzikler iPhone’a atılmış oluyor.

müzik-yukleme-4

Aşağıdaki hatayı alırsanız, muhtemelen bu MP3 dosyası, düzgün indirilmemiştir. Benim youtube’dan mp3 ‘e çevirdiklerimde bu tarz sorunlar oldu. Sağlam MP3 dosyalarımda böyle sorun olmadı.

müzik-yukleme-5

UYARI ! Eğer daha önce iPhone’a bu şekilde müzik yüklediyseniz bu eşzamanlama işlemi sırasında eski müzikleriniz silinir ve yerine en son yükledikleriniz gelir.

25 YORUMLAR

  1. Müziklerim bölümünde yoksa Itunesu açıp telefonunuza girin, senkronizasyon sayfasından müzikleri ve uygulamaları seçin ve uygula diyin. Biraz beklerseniz şarkılar yüklenir.

    • Zarar vermez ama Eğer daha önce iPhone’a bu şekilde müzik yükleydiyseniz bu eşzamanlama işlemi sırasında eski müzikleriniz silinir ve yerine en son yükledikleriniz gelir.

  2. Apple ın itunes kadar saçma ve aptalca bir uygulaması daha yok… Bu işlere hiç yabancı olmadığım halde pratik bir şekilde yapamıyorum. Bilgisayarınızdaki müzikleri değil Apple Müzik satın almanızı istiyorlar resmen…

  3. Müzikleri elle yönet seçeneğini bulamayan arkadaşlar iphone a tıkladıktan sonra özet bölümüne tıklayın sağ taraftaki menüyü aşağı kaydırın daha sonra sürükleyip atıyorsunuz atma işlemi bittikten sonra eşzamanla diyorsunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here