iPhone’a Microsoft Klavye Uygulaması Word Flow Keyboard Nasıl Yüklenir?

0
77

Microsoft rakibine karşı bir avantaj elde etmek için özel bir klavye tasarımını App Store üzerinden bizlere ulaştırmıştı. Bildiğiniz gibi son dönemlerde Google ve Microsoft arama motoru konusunda resmen diş biliyorlar. Sektöre hakim olan Google bir nevi Chrome ile şu sıralar halen daha rahat. Ancak Edge ile bir çıkış yakalayan Microsoft daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

iPhone-a-Microsoft-Klavye-Uygulamasi-Word-Flow-Keyboard-Nasil-YuklenirBununla beraber Word Flow Keyboard için iOS denetimini sunan şirketin Apple müşterilerine de hizmet sağlamayı amaçladığı açıkça ortada. İlk gördüğünüzde Android için sunulan Google Gboard doğrudan akla geliyor. Mesajlaşma uygulamalarında sıkça kullanılan bu keyboardlar için aslında genel itibariyle daha fazla profesyonellik içerdiğini söylemeden geçemeyeceğiz. Çünkü mail olsun mesaj ya da taslak olsun internet üzerinden paylaşımlar, makaleler ve kısayollar eklemek mümkün hale geliyor.

Güncel yol durumları, hava tahminleri ve benzeri ölçütleri Bing ve Google gibi dünya devi arama motorlarından çekebiliyorsunuz. Sunulan emoji desteğinin ise kullanıcı tabanında algı yarattığını, tercih edilebilirliği yükselttiğini belirtmek gerekiyor.

Word Flow Keyboard Nasıl Yükleniyor?

AppStore üzerinden erişebileceğiniz Word Flow Keyboard adeta en önemli kozlardan birisi. Öyle ki Microsoft 3D Touch destekli bir klavye modülü ile Apple kullanıcılarının karşısına geçiyor. Yükleme işlemi için doğrudan marketten indirmeniz mümkün. Ancak şunu da belirtmeden geçmek istemiyoruz. Türkiye ne yazık ki şu sıralar Word Flow Keyboard için Apple cihazların desteklenmediği bölgeler arasında yer alıyor. Tahminlerimiz ise 2017’ye kadar bu durumun daha global bir hal alması. İnanıyoruz ki Türk iPhone kullanıcılarından ciddi bir rakam Word Flow Keyboard tercih edecektir.

Apple ile Microsoft savaşı tüm hızıyla devam ederken birbirleriyle çekişmeyi de ayrı bir noktaya sürüklemeyi ihmal etmiyorlar. Aynı zamanda Apple Samsung ile Microsoft ise Google ile her an bir adım yarışının içerisinde çalışıyor. Durum böyle olduğundan ötürü tıpkı bu Force Touch destekli iPhone klavyesi gibi yararlı içerikler müşterilerle buluşuyor. Yararlı çıkan doğrudan bizler oluyoruz. Şimdilerde tek beklenen ise iPhone ve iPad için kullanılabilecek bu klavyenin bir an evvel Türkiye’de aktif hale gelmesi.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad Uygulamalar Kendiliğinden Siliniyor Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?