2017 yılının son günlerinde, yıla ait veriler paylaşılmaya devam ediyor. Bu alanda daha çok teknoloji cihazlar üzerinde yapılan araştırmalar ve satış verileri dikkat çekiyor. Öyle ki yılın son döneminde yapılan indirimlerde, bu istatistiklere bakarak yeni ürünler alan kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. Bu istatistikler içerisinde en çok merak edileni ise yılın en çok satan teknoloji ürünü. Tabii ki tahmin ede bileceğiniz gibi birkaç senedir liste başı olan akıllı telefonlar yine liste başında. 2017 içinde en çok satan cihazlar listesinde ilk iki sırayı akıllı telefonlar alıyor. Lider kim? Bakalım.

Apple Listenin İlk Sırasında

Tanıttığı yeni akıllı telefonlarının yılın sonlarına doğru gelmesine rağmen, iPhone satışları oldukça yukarı bir seviyede devam eden Apple’ın, bu yılda zirvede tamamladığını görüyoruz. En çok satan cihazlar listesinde ilk sırada iPhone modeli yer alıyor. Markanın toplamda 223 milyon iPhone satışı gerçekleştirdiği görülüyor.

2017 içinde en çok satan cihazlar

Apple için rekor seviye olan 230 milyon satış rakamına ulaşmış değil ancak bu rakamda Apple’ın satış zirvesine oturmasına yetmiş durumda. Apple’ın hemen arkasından ise bu sene en çok konuşulan akıllı telefon modelleri geliyor. Samsung Galaxy S8 ve Note 8 serisi ikinci sıradaki yerini almış ve sadece bu iki üründen toplamda 33 milyon adet satış gerçekleştirilmiş. Listenin en şaşırtıcı üyesi ise Amazon Echo serisi oldu.

3.sırada yer alan ve akıllı telefonlar arasında listeye girmeyi başaran Amazon Echo, 24 milyon toplam satışla beraber şaşırtıcı bir veri elde etmeyi başarmış durumda. Apple ve Samsung’un arkasından gelen Amazon, kendi alanının ise açık ara birincisi olmayı başarmış durumda. Akıllı hoparlör için en iyisi olma yolunda bir ilerleyiş söz konusu. Apple’ın HomePod modeli ve Samsung’un yeni gelecek ürünü bu alanda dengeleri nasıl değiştirecek merak konusu.

İLGİLİ HABER:  AirPods 2 Sesleri Gelmeye Başladı

İlginizi Çekebilir: Apple Kablosuz Şarj Tanımını Değiştirecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?