iPhone Hindistan

Apple’ın dünya çapında sunduğu tek akıllı telefon serisi iPhone. Marka farklı versiyonlarla sunuyor olsa da bu zamana kadar iPhone modeli dışında farklı isimle adlandırılmış bir telefon tanıtmadı. Dünyanın birçok bölgesinde de bu modelin satışı yapılıyor. Akat son gelen bazı haberler Apple’ın oldukça canını sıkacak gibi duruyor. Öyle ki markanın global pazarda satışlarının ciddi oranda zarar alacağı bir gelişmeden söz ediliyor. Haberlere göre Apple, akıllı telefon dünyasının en büyük pazarlarından biri olan Hindistan’ı kaybedebilir. Bir yasaklama haberi gündemde.

iPhone Hindistan’da Yasaklanacak Mı?

Elde edilen bilgilere göre Hindistan Telekom Düzenleme Kurumu, Apple’ın App Store üzerinden kaldırdığı bir uygulamayı yeniden kullanılabilir hale getirmesini istiyor. DND 2.0 adı verilen uygulamanın yeniden uygulama mağazasında yer alması ve kullanıcıların uygulamaya ulaşabilir olması isteniyor.

Bunun nedeni Hindistan’da en büyük sorunlardan biri olan telefon dolandırıcılarını engellemek olarak gösteriliyor. İddialara göre Hindistan bu anti spam uygulamasıyla beraber kullanıcılarının daha güvende olacağından söz ediyor.

iPhone Hindistan

Fakat Apple’a göre bu ve buna benzer uygulamalar, gizlilik politikalarını ihlal ediyor. Gizlilik politikaları konusunda markanın ne kadar kararlı olduğunu düşünecek olursak, Apple’ın da kararı pek kabul etmeyeceği görüşüne sahip oluyoruz. Bunun için Apple’a sunulan sürenin ise 6 ay olduğunu da ekleyelim.

Yani Apple’ın 6 ay içerisinde DND uygulamasını yeniden kullanılabilir olarak sunması gerekiyor. Bu süre içerisinde uygulamada yeniden App Store üzerinden yayınlanmazsa, dediğimiz gibi Apple’ın karşı karşıya kalacağı ilk yaptırım iPhone satışının yasaklanması olacak. Nüfus düşünüldüğü zaman, böyle bir karar Apple’a çok ciddi bir şekilde zarar verebilir. Markanın nasıl bir karar vereceği merak konusu.

İlginizi Çekebilir: iMac Pro incelemesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?