iPhone X’te Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

0
8

Apple’ın yenilikçi akıllı telefonu olan iPhone X duyurulduktan sonra pek çok kişinin ilgi odağı olmayı başardı. Tamamen cam bir yüzeyden oluşan iPhone X oldukça şık bir görüntüye sahipken beraberinde pek çok soruyu getiriyordu. Bunlardan birisi iPhone X ile birlikte Face ID’nin nasıl çalışacağı olsa da belki de en önemlisi iPhone X’te kullanıcıların nasıl ekran görüntüsü alacağı sorusuydu. Sonunda kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan iPhone X’te ekran görüntüsü nasıl alınır sorusu yanıt buldu. iPhone X kullanıcıların ekran görüntüsü almak için izleyecekleri yollar ise şöyle;

1- Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulama ya da ekranı açın.

2- Ekran görüntünüzde olmasını istediğiniz içeriği ekran görüntüsü için hazır edin.

3- iPhone X’in sağ tarafından bulunan “Güç” yani “Power” butonuna basın ve basılı halde tutun.

4- Güç butonuna basılı hale tutarken aynı anda “Ses Aç” tuşuna basın.

5- iPhone X’inizin ekranı beyaz renkte yanıp sönecek ve eğer ki sesiniz etkin haldeyse deklanşör sesi duyacaksınız.

Bonus Bilgi!

iPhone X henüz satışta olmadığı için henüz satışa olmasa da iPhone X’in DFU moduna nasıl alacağını aktarıyoruz. iPhone 7 ile birlikte Apple’ın sanal home butonuna geçmesi dolayısıyla Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin DFU yani Device Firmware Upgrade moduna geçiş “Güç tuşu + Home butonu” yerine “Güç Tuşu + Ses Kısma Tuşu” olmuştu. iPhone X’in DFU moda alınması için de kullancılar “Güç Butonu + Ses Kısma Tuşu” kombinasyonunu kullanmak durumunda kalacaklar.

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here