iPhone XS ve XS Max Pil Dayanma Süresi Şaşırttı

0
766
iPhone XS ve XS Max Batarya

2018 iPhone etkinliği sırasında, yeni iPhone modellerinin pil dayanma sürelerinin bir hayli arttığı açıklanmıştı. Apple tarafından yapılan açıklama sonrasında pil kapasiteleri kesin olarak açıklanmamıştı ancak pil performansı konusunda eski modellere göre bir karşılaştırma yapılmıştı. Apple tarafından belirtilen değerlere göre iPhone Xs modelinin, iPhone X akıllı telefonlarına göre 30 dakika daha uzun süre dayandığı belirtilmişti. Biraz daha büyük bir pil kullanan Max modelinin ise eski seriye göre 90 dakika daha uzun süre dayandığı açıklanmıştı. Tom’s Guide tarafından yapılan son testler ise durumun biraz daha farklı olduğunu gösteriyor.

iPhone XS ve XS Max Batarya Performansı Nasıl?

iPhone X akıllı telefonlarının da bulunduğu bir test yapan Tom’s Guide, Apple’ın verdiği bu değerlerin tam olarak doğru olmadığını ortaya çıkardı. Henüz yeni model ülkemizde satışa çıkmadığı için kesin olarak değerlerin doğru olup olmadığını bilemiyoruz.

Tom’s Guide testi ise bu alanda yapılan ilk testlerden. Şimdilik bu teste inanacak olursak, yeni akıllı telefonları iPhone X modelinin gerisinde olduğu görülüyor. %50 parlaklık oranıyla beraber internet üzerinde şarj bitene kadar gezinti yapılarak ortaya konan test, iPhone X modelinin 10 saat 49 dakika dayandığını gösteriyor.

iPhone XS ve XS Max Batarya

iPhone Xs modelinin ise aynı testle 9 saat 41 dakika dayandığı ortaya çıktı. Arada 1 saatten fazla bir süre var ve iPhone X daha önde. Bunun dışında iPhone Xs Max modelinde ise 10 saat 38 dakika gibi bir dayanma süresi sunuluyor. 11 dakika fark ile yine iPhone X modeli önde. Tom’s Guide genel verilerine göre de sıralama oldukça farklı.

iPhone Xs Max tüm modeller içerisinde 5.sırada. OnePlus 6 modelinin gerisinde gelen Max modelinin altında ise iPhone Xs serisi yer alıyor. Yine de kesin konuşmadan önce yeni testleri beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 için Yeni Konsept Videosu Geldi

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 4 Hangi Parçalardan Oluşuyor?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?