iPhone XS ve XS Max için YouTube Sürprizi

0
127
iPhone Xs satışları

iPhone XS ve XS Max teslimatları yapılmaya başlandı. Hızla yeni akıllı telefonların kullanıcılara ulaşmaya başladığını görüyoruz. Bir yandan satışlar devam ederken, bir diğer yandan ise yeni akıllı telefonlar için önemli haberler gelmeye devam ediyor. Bu kez haber, dünyanın en popüler video platformu YouTube’dan geldi. iPhone XS ve XS Max sahipleri bu habere bir hayli sevinecek.

iPhone XS ve XS Max HDR Desteği Alıyor

YouTube tarafından yapılan yeni açıklama, iPhone XS ve XS Max modellerine özel bir güncelleme yayınlandığını ortaya çıkardı. Güncelleme her iki akıllı telefon modeli için HDR müjdesini getirmiş oldu. Yüksek çözünürlüklü videolar izlemenize izin verecek olan yeni güncelleme, 1080p HDR videoları görüntülemeye olanak sağlayacak. Fakat bu güncellemenin de “Üst Düzey Cihaz” listesine giriş için yeterli olmayacağını belirtelim.

iPhone XS ve XS Max HDR

Takip edenlerin bileceği gibi YouTube, en iyi deneyimi veren cihazları sınıflıyor. Üst düzey cihaz programı olarak bildiğimiz bu sınıflamada, en iyi video kalitesini sunabilecek ve YouTube şartlarını karşılayan cihazlar yer alıyor. iPhone XS ve XS Max modellerinin listeye girmesi için HDR desteği çok önemli bir adım. Buna karşın tek başına yeterli olmayan bir adım.

VP9 Kodek Şartı Sağlanmalı

iPhone modellerini de bu listeye girebilmesi için bazı kodek düzenlemelerinin yapılması gerekiyor. VP9 kodeğinin gereksinimlerinin karşılanması gerekiyor. Videoların yüksek çözünürlükte oynatılmasına karşın, daha az bant genişliği harcamasını sağlayan kodek desteğinin sunulmasıyla iPhone modellerinin de listede yerini alabileceğini söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 12 için USB-C Girişini Unutun

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?