iPhone Xs ve iPhone Xs Max
iPhone Xs ve iPhone Xs Max

iPhone Xs modelleri henüz ülkemizde satış değil ancak ülkemizde de kesin olarak satışa çıkacak. Yeni serinin diğer ülkelerde satışa çıkması ise birçok soru işaretini ortadan kaldırmaya başladı. Öyle ki telefonların her yönden ele alınmaya başladığını gördük. Saha önce suya dayanıklılık testi, düşme testi, LTE hız testi gibi testleri paylaşmıştık. Şimdi ise iPhone Xs sorunları üzerinde odaklanacağız. Yine kısa süre önce şarj sorunu hakkında bilgi veren bir yazımızı paylaşmıştık. Bu kez, genel olarak kullanıcıların şikayet ettikleri sorunlar ve bazı çözüm önerileri üzerinde duracağız.

iPhone Xs Kamera Sorunu ve Çözümü

İlk sorun kamera kısmında karşımıza çıkıyor. Aslında buna bir sorun demek ne kadar doğru bilemiyorum. Çünkü aslında bu akıllı HDR modunun oluşturduğu bir sıkıntı. Kullanıcılardan gelen mesajlara göre kamerada yer alan akıllı HDR modu çekim kalitesinin anlamsız bir şekilde artmasına neden oluyor. Güzellik modu da diyebileceğimiz modla yapılan çekimlerde, doğallık gidiyor ve resimlerde çok sıcak renkler kullanılıyor. Bir nevi dünyaya toz pembe bakıyorsunuz.😊

iPhone Xs ve iPhone Xs Max sorunları
iPhone Xs ve iPhone Xs Max kamera sorunu

Fotoğrafların otomatik olarak pürüzsüz hale getirilmesi ve yapay bir görünüm verilmesi, kullanıcılardan şikayetler almakta. Fakat ne yazık ki şu an için bunun bir düzeltme seçeneği yok. Apple’ın bir güncellemeyle özelliği kullanıcı kontrolüne bırakması ya da değiştirmesi bekleniyor. Telefonların ülkemizde satışa başlamasına kadar bu düzenleme yapılır mı bilinmez.

iPhone Xs Şarj Sorunu

Daha önce de bu sorundan söz ettik. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde baş gösteren bir şarj sorunu var. Bu sorun, telefonların kilit ekranındayken şarj olmasını engellemekte. Sadece kilit ekranını açtığınız zaman şarj başlıyor. Hatta bazı durumlarda kilit ekranını açmanız halinde bile şarj başlamıyor. Telefonun kapalı konumda olması, yine şarja engel oluyor.

iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu
iPhone Xs ve iPhone Xs Max şarj sorunları

 

Bu sorunu çözebilmek için bazı küçük önerilerde bulunmuştuk. Şarj sırasında ekranı test çevirmek, Ayarlar üzerinde Face ID bölümünden düzenlemeler yapmak gibi bazı çözüm önerileri var. Daha önce paylaştığımız bu önerilere gitmek için aşağıda yer alan linki kullanabilirsiniz.

Bakınız: iPhone Xs şarj sorunu ve çözüm yolları

Not: iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelinde yer alan şarj sorunu, iOS 12 kullanan diğer cihazlarda da karşımıza çıktı. Bu sorunla ilgili sevindirici bir gelişmenin de haberini verelim. Yaşanan sorunun çözümü noktasında Apple’ın bir güncelleme hazırladığı ortaya çıktı. Dün yayınlanan iOS 12.1 beta 2 sürümünde de düzenleme yapıldığı, sürüm notlarında açıklandı. Yeni güncelleme sonrasında sorun tamamen çözülecektir.

iPhone Xs Düşük Sinyal Sorunu

iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde en çok konuşulan bir başka sorun ise sinyal sorunu. Elde edilen bilgilere göre iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde operatör sinyalleri çok düşük. Sadece operatör sinyallerinde değil, bazı modellerde Wİ-Fİ sinyallerinde de düşüş var. Telefonun doğru bir şekilde bağlantı kurmasının önüne geçen bu sorun için yazılımsal bir hata şüphesi var.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max sorunları
iPhone Xs ve iPhone Xs Max düşük sorunları

Operatör kısmında yaşanan sorunların güncellemeyle çözülmesi bekleniyor. Aynı durum Wİ-Fİ kısmı için de geçerli. Fakat Wİ-Fİ kısmında, düşük bağlantının kopmalara neden olmasının önüne geçecek bir ayarlama var. Bu düzenleme ile bir nevi otomatik olarak bağlantının değiştirilmesinin önüne geçiyorsunuz. Wİ-Fİ sorununu bu şekilde çözdüğünü belirten kullanıcılar var.

  • Ayarlar>Hücresel> “Wifi Assist” yolunu izleyerek, kablosuz yardımını kapatmanız gerekiyor.
  • Bağlantı düşüklüğü yaşandığında otomatik olarak bağlantının kesilmesinin önüne geçildiği belirtiliyor.

Şimdilik ortaya çıkan sorunlar bu şekilde. Yeni sorunlar ve çözüm yollarına göre yazımızı düzenli olarak güncelleyeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?