iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj Sorunu ve Çözümü

0
1869
iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu
iPhone Xs ve iPhone Xs Max şarj sorunları

iPhone XS ve iPhone XS Max modleleri satışa çıktı. Telefonları şu an için ülkemizde almak mümkün değil. Buna karşın yurt dışından rahatlıkla iPhone XS ve iPhone XS Max satın alabiliyorsunuz. Herhangi bir stok sorunu olmadığını ve Apple’ın siparişleri teslim ettiğini belirtelim. Yeni modellerin son kullanıcılara ulaşması, yavaş yavaş sorunların da tespit edilmesini sağladı. En büyük sorun ise iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu oldu. iPhone XS ve iPhone XS Max şarj sorunu detaylarından ve çözüm önerilerinden söz edelim.

iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj Olmuyor

Yaşanılan sorunun her modelde olup olmadığını bilmediğimizi belirterek başlayalım. Sadece belli cihazlarda da bu sorun yaşanıyor olabilir. Fakat kesin bir bilgi yok. Yaşanan sorunun detayına indiğimiz zaman ise şarj başlangıcında bir sıkıntı olduğu görülüyor. Telefon şarja takıldığı zaman, modeller şarj olmuyor. Genelde ekran kapalı olduğunda iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj olmuyor sorunu yaşanıyor.

Telefonun ekranın kapanmasının üzerinden 5-6 saniye geçtikten sonra takılan şarj kablosu, telefonları şarj etmiyor. Bazı kullanıcılar ekran açıkken de aynı hatayı yaşadıklarını belirtiyor ancak genel olarak ekranın kapanmasından sonra, sorunun ortaya çıktığı belirtiliyor.

iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?

Konu hakkında ünlü YouTuber Lewis Hilsenteger tarafından çekilmiş bir videoda var. Videoda da görebileceğiniz gibi bazı modellerde söz konusu şarj sorunu baş gösteriyor. Sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin de bazı çözüm önerileri var. Birkaç çözüm önerisinden söz edelim.

1.Yol

  • Telefonu bir kez yeniden başlatın. Ardından ayarlar menüsüne girin.
  • “Face ID ve Şifre > USB Aksesuarları” kısmına gelip, bu seçeneği de aktif hale getirin.

2.Yol

  • Telefon şarj olmuyorsa, şarj kablosunu çıkarın. Kabloyu yeniden takmadan önce telefonu bir kez yeniden başlatın. Sonrasında tekrar şarj etmeyi deneyin.
  1. Yol
  • Kullanıcılardan gelen mesajlara göre böyle bir durumda ekrana tıklamanız veya ekranı çevirmeniz gibi işlemler şarjın başlamasını sağlıyor. Fakat her cihaz için bu yöntemin geçerli olduğunu söylemek yanlış olur.
İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Beklenmedik Sorunlar Gündeme Gelebilir

Tüm bu işlemler kullanıcıların sorunu çözme noktasında denedikleri işlemler. Yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal bir sorun mu olduğu bilinmiyor. Bu nedenle Apple açıklamasını beklemekte fayda var. Muhtemelen, kilit ekranıyla ilgili yazılımsal bir sıkıntı var. Bunun için güncelleme yayınlanacak ya da açıklama gelecek olursa, yazımıza ekleyeceğiz. Şarj sıkıntısına dikkat çekilen videoyu da ekliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?