Smart HDR

iPhone Xs akıllı telefonlarının tanıtımı sonrasında, kamera kısmında donanımsal açıdan çok önemli değişikliklerin yapılmadığı dikkat çekti. iPhone X akıllı telefonlarıyla hemen hemen aynı sisteme sahip bir kamera sunuldu. Kamera kısmında yapılan düzenlemeler ise yazılımsal ve yeni işlemciler üzerinden oldu. Bu konuda ciddi bir çalışma yapan Apple’ın en çok ilgi çeken ve üzerinde en çok durduğu özelliklerin başında Smart HDR özelliği gelmişti.

Selfie çekimlerine ve portre çekimlerinde kendisini göstereceği açıklanan modun, otomatik olarak fotoğrafları iyileştireceği konusunda bilgiler almıştık. Fakat kullanıcılar bu durumdan pek memnun kalmamış gibi.

iPhone Xs Modellerine Smart HDR Eleştirisi

iPhone Xs modellerini kullanmaya başlayan kullanıcılar, Reddit üzerinden kameralar konusunda yorumlar atmaya başladı. Öne çıkan Smart HDR özelliği için de birtakım yorumlar yapıldı. Dikkat çeken yorumlarda kullanıcıların yeni akıllı telefon özelliklerinden şikayetçi olması dikkat çekiyor.

Smart HDR

Yorumlara göre Smart HDR özelliği birçok fotoğrafta doğallığı bozmakta. Modun asıl amacı, fotoğraflarda daha güzel çıkmanızı sağlamak. Ancak durum bundan biraz farklı gibi gözüküyor. Kullanıcıların yorumlarına göre mod, doğallıktan uzaklaştırıyor ve sanki yüzünüzde bir filtre varmış hissi veriyor. Bazı kullanıcıların bu konuda yaptığı yorumlardan da bahsedelim.

“Aşırı sinirlendim. Fotoğraflarda sanki biri boya tabancasıyla yüzümü boyamış gibi çıkıyoruz.

“Aşırı fondöten kullanmış gibi bir görüntü veriyor”

“Ön kamera suratımı Snapchat filtrelerindeki gibi gösteriyor”

Genel olarak gelen yorumlar bu şekilde. Henüz ülkemizde satışa çıkmayan akıllı telefonlar için bu konuda bir düzenleme gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Muhtemelen iOS 12 güncellemeleriyle Smart HDR kullanımı, kullanıcı seçimine bırakılabilir.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.1 ile Grup FaceTime Özelliği Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?