iPhone Xs

Android akıllı telefonlar, önceki nesillere göre çok önemli gelişmeler göstermeye başladı. İşlemciler, kameralar, depola alanı, ekranlar derken yeni seri amiral gemisi Android akıllı telefonları, bir hayli ses getirmeye başladı. Bu alanda Android’in en büyük rakibi olarak gösterilen iPhone modellerinin ise bazı özelliklerde geri kalmaya başladı.

Markanın Android akıllı telefonlarının gerisinde kalan bir özelliği ise RAM bellekleri. Her ne kadar sistemsel olarak çok büyük farklar olmasa da kapasite kısmında ciddi farklar oluşmaya başladı. 8 GB RAM bellek kullanan modellere karşı son seri iPhone X, 3 GB RAM bellek sunuyor. Tabii ki mesele sadece RAM bellek kapasitesinde bitmiyor ancak iPhone Xs modelleriyle beraber bu farkından kapanacağını göreceğiz.

iPhone Xs Serileri Performans Canavarı Olacak

Gelen son bilgilere göre iPhone Xs ve iPhone Xs Max akıllı telefonlarında RAM bellek miktarı 4 GB olacak. Hatta iPhone Xs Max modelinde daha yüksek olacağı iddiası da var ancak doğrulanmış bir bilgi söz konusu değil. Yeni nesil 4 GB RAM bellek miktarlarının yanı sıra, 7 nm üretim sürecinin ilk ürünü olacak olan A12 işlemcileri de telefonların bir hayli öne çıkmasını dağlayacak.

iPhone Xs

Hem RAM bellek hem de A12 işlemci modelleriyle beraber ne kadar yüksek bir performans sunulacağını, testlerle beraber görmek mümkün olacak. Sadece işlemci değerlendirmelerine baktığımız zaman, son Geekbench raporlarında A12 serisinin 4206 tek çekirdek puanı aldığı açıklanmıştı.

Çoklu çekirdek puanı ise 10128 olarak ortaya çıkmıştı. Eski seriden %10-15 arasında daha iyi bir işlemci ve 4 GB RAM bellek miktarı derken, performansın %30 oranında artması da beklentiler arasında. Tabii ki bu karşılaştırmaları eski serilere göre yapacağız.

İlginizi Çekebilir: iPhone Xs Max Fiyatı Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?