iPhone XS ve iPhone XS Max

Apple’ın yeni akıllı telefonları için her yeni gün yeni bir detay ortaya çıkıyor. Apple’ın açıklamadığı detayların bile yavaş yavaş gün yüzüne çıktığını görüyoruz. Bu detaylardan biri de yeni akıllı telefonların pil kapasitesi detayı.

Daha önce RAM bellek miktarlarının da tanıtım sırasında açıklanmadığını fakat etkinliğin hemen sonrasında ortaya çıkan performans testlerinde RAM bellek kapasitesinin ortaya çıktığından söz etmiştik. Şimdi ise yeni akıllı telefon modelinin pil kapasitesi için aynı durum geçerli oldu. Yeni akıllı telefonların pil kapasitesi ise sanıldığı kadar yüksek değil.

iPhone XS Pil Kapasitesi Daha Düşük

Ortaya çıkan son bilgiler iPhone XS akıllı telefonlarının iPhone X modelinden daha küçük piller kullandığını ortaya çıkardı. Yeni modelin pil kapasitesi kısmında 2658 mAh değerinde bir batarya kullanıldığı belli oldu.

iPhone X akıllı telefonların da ise pil kapasitesi kısmında 2716 mAh değerinde piller kullanılmıştı. Kısacası kapasite kısmında bir küçülme söz konusu oldu gibi gözüküyor. Fakat buna rağmen iPhone XS akıllı telefonları iPhone X modeline göre daha uzun süre dayanma süresine sahip. Bunun nedeni de A12 işlemcileri ve tabii ki iOS 12 işletim sistemi.

iPhone Xs Hücresel veri

iPhone XS Max akıllı telefonlarında ise biraz daha farklı bir pil kapasitesi kullanıldığını belirtelim. Dev ekranlı akıllı telefonun pil kapasitesi kısmında ise 3147 mAh değerinde bir batarya sunduğu görülüyor.

Yeni akıllı telefonların yüksek kapasiteli pilleri ise eski modele göre 1,5 saat daha fazla dayanma süresi sunulmasını sağlıyor. Tabii ki yine burada da A12 işlemcilerinin ve yeni işletim sisteminin etkisi oldukça fazla. Fakat genel olarak pil kapasiteleri kısmında rakiplerin gerisinde modellerden söz ediyoruz. Öyle ki iPhone XR modelinde de 2942 mAh değerinde bataryalar kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.1 Yeni iPad için Tarih Verdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?