iPhone XS

iPhone Xs akıllı telefonlarının teslimatları başladı. Yeni akıllı telefonlar, ön sipariş sürecinde satın alım gerçekleştiren kullanıcılar için bir bir teslim ediliyor. Telefonların satışa başlamasının ardından ise testler daha yoğun bir şekilde yapılmaya başlandı. iPhone XS modeli için yapılan testlerden birisi de tamir edilebilirlik testi oldu. FixjeiPhone adlı bir YouTube kanalı üzerinden paylaşılan videoyla beraber, bir yandan iPhone XS modelinin iç tasarımını görmüş olduk bir yandan ise telefonların içerisinde yer alan piller ortaya çıkmış oldu.

iPhone XS Bataryası Tek Parça

Yeni akıllı telefonların parçalarına ayrılması sırasında uygulanan işlemlerin çok fazla değişmediğini görüyoruz. Telefonların alt kısmında yer alan vidaların sökülmesi ve ekranların vakumla çekilmesi durumunda telefonun içi açılıyor. Kısacası bu kısımda eski modellerden farklı bir yapı kullanılmamış. Tamir edilebilirlik konusunda, böyle bir tercih yapılması başarılı sonuçlar alınmasını sağlamakta.

iPhone XS

Telefonların sağlamlık kısmında ise daha başarılı bir hale getirildiğinden söz ediliyor. Videoda da görebileceğiniz gibi yan kısımlarda yer alan yapışkanlar çok daha güçlü. iPhone XS modelinin suya ve sıvıya karşı ekstra koruma sunmasını sağlayan da bu özellikler.

En büyük değişiklik ise batarya kısmında karşımıza çıkıyor. Eski iPhone modellerinde L şeklinde bir pil kullanımına geçildiğini görmüştük. Fakat iPhone X modelinde de olduğu gibi bu piller iki parça olarak kullanılmıştı. İki parçalı pil kullanımına artık son veriliyor.

Kapasite Değişti

iPhone XS içerisinde yer alan pillerin yine L şeklinde olmasına karşın tek parça olması, daha avantajlı bir yerleşim sunmuş durumda. Muhtemelen tek bataryanın kullanılması, 2658 mAh kapasitesinin ortaya çıkmasına neden olmuş. İki parça pil kullanan eski modelde 2716 mAh değerinde bir batarya vardı. Bu da gösteriyor ki değişiklikler kapasite de önemli değişikliklere neden olmuş.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?