iPhone Xs Max ve iPhone XR için Instagram Güncellemesi

0
230
iPhone Xs Max ve iPhone XR

iPhone Xs Max ve iPhone XR akıllı telefonları için uygulamalar düzenlenmeye başladı. Yeni akıllı telefonların ekranlarının daha büyük olması ve Apple’ın kullandığı bazı teknolojiler nedeniyle bir bir güncellemeler gelmeye başladı. Bu konuda ilk adımı YouTube uygulaması atmıştı.

iPhone Xs modelleri için HDR güncellemesi yayınlamış ve iPhone Xs sahiplerinin çok daha yüksek görüntü kalitesinde videolar izlemesini sağlayacak adımların devam edeceğini işaret etmişti. Şimdi ise benzeri bir adım Instagram tarafından geldi. iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin ekran boyutu ve ekran teknolojisi için yeni bir güncelleme yayınlandı.

iPhone Xs Max ve iPhone XR Güncellemesiyle Neler Geldi?

Güncelleme sonrasında Instagram uygulamasının çözünürlük iyileştirmeleri yapıldı. Hem daha iyi çözünürlük sunuldu hem de büyük ekranlı modellerde daha fazla içerik görüntülenmesi adına bir düzenleme yapıldı.

Mevcut sistemde iPhone X modellerine göre ölçeklendirilmiş olan gösterimler yapılıyordu. Bu gösterim sadece iPhone Xs modelleri için uyumlu olarak öne çıkan gösterimlerdi. Şimdi ise durumun değiştiğini görüyoruz.

iPhone Xs Max ve iPhone XR

Bu kez iPhone Xs Max ve iPhone XR modelleri için ölçeklendirilmiş bir sistem sunulacak. Hem görsel kalitesi çözünürlük olarak artacak hem de içerik görüntüleme sayısında bir artış olacak. 6.5 inç ve 6.1 inç iPhone modelleri için yayınlanan güncelleme, Instagram uygulamasını daha iyi görüntü kalitesine yükseltmiş olacak.

Instagram 65 sürümü olarak yayınlanan güncellemenin şu an için App Store üzerinden yayınlandığını da ekleyelim. Benzeri düzenlemelerin ise devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 4 Eski Serileri Geride Bıraktı

İLGİLİ HABER:  iPad Air 4 Tanıtıldı – Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Özellikleri

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?