iPhone XS ve iPhone XS Max

Apple’ın yeni akıllı telefonları için ardı ardına testler yapılıyor. İlk test, telefonların ne kadar tamir edilebilir olduğu yönünde olmuştu. İlk testlerin hemen ardından telefonun ne kadar hızlı olduğunu gösteren bazı performans testleri yayınlandı. Ardı ardına yayınlanan testler, yeni akıllı telefonların iddiasını da ortaya çıkarmış oldu. Tüm testlerin ardından şimdi ise iPhone XS Max akıllı telefonlarının dayanıklılık testi ortaya çıktı.

Bu test diğerlerine göre biraz daha önemli bir test. Öyle ki daha önce yeni iPhone modellerinin servis ücretlerinin ne kadar yüksek bir seviyede olduğundan söz etmiştik. Telefonun dış etkilere karşı ne kadar dayanıklı olduğu bu noktada oldukça önemli.

iPhone XS Max Dayanıklılık Testi

JerryRig tarafından paylaşılan dayanıklılık testine konu olan iPhone XS Max, her zaman olduğu gibi ilk olarak ekran kısmında perdeye çıkıyor. Ekran kısmında çizilmeye karşı dayanıklı bir yapı söz konusu.

Telefonların 5.seviyeye kadar herhangi bir çizilme durumu ile karşı karşıya kalmadığı gözüküyor. Fakat burada tamamen dayanıklı bir ekrandan söz etmemiz mümkün değil. Öyle ki iPhone XS Max, diğer birçok akıllı telefon modelinde olduğu gibi 6.seviyeye geldiği zaman ekranda çiziklerle karşı karşıya kalıyor.

Ekranın tamamen çizilmesi, gibi bir durum söz konusu değil ancak ufak tefek bazı çizikler oluşuyor. Bu da demek oluyor ki telefonu mutlaka koruyucuyla kullanmak gerekli. Özellikle fiyatı düşündüğümüz zaman ve onarım ücretlerini de hesaba kattığımızda, daha dikkatli olmakta yarar var.

Kasa kısmına geçildiği zaman ise arka kısmın cam olmasının avantajları öne çıkıyor. Arka kasada herhangi bir çizilme olmuyor. Tabii ki belli seviyeye kadar. Bunun yanında kamera lensleri de oldukça dayanıklı. Tabii ki aşırı bir uygulamada zarar görüyor ancak günlük kullanımda karşılaşacağınız etkilere karşı dayanıklılık başarılı.

Hem ekran kısmında hem de kasa kısmında elde edilen bu değerlerin iPhone XS Max akıllı telefonlarının dayanıklı olduğu yorumunu ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Test videosuna hemen yukarıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12.1 Public Beta Yayında – Hangi Hatalar Düzelecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?