iPhone Xs Max Kamera Puanı Belli Oldu

0
155

Akıllı telefonların yeni amiral gemisi modellerinden biri olan iPhone Xs Max için en çok merak edilen detaylardan birisi kameralardı. Yeni akıllı telefonların kameralarında kullanılan Smart HDR özelliği, fotoğraflarda doğallığı bozduğu için eleştiriler almış ve bu nedenle iPhone Xs Max kamera performansının kötü olacağı iddia edilmişti.

Genel yorumlarda kamera derecelendirmesinin düşük olabileceği iddiaları vardı. Buna karşın A12 işlemcilerinin gücü ve yenilenmiş görüntü işleme teknolojisinin eleştirilere cevap oluşturmayı başaracağını düşünülüyordu. Tüm bu tartışmalara son verecek DxOMark kamera derecelendirmesi ise sonunda açıklandı.

iPhone Xs Max En İyiler Listesinde

Derecelendirme konusunda en önemli adreslerden biri olan DxOMark testlerine göre iPhone Xs Max akıllı telefonları en iyiler listesinde 2.sırada yer aldı. Telefonların, özellikle arka kameralarında istenen performans değerlerine ulaşıldığı ve görüntü kalitesinin bir hayli arttırıldığı belirtildi.

iPhone Xs Max DxOMark

Işık ayarlamalarında da iPhone X modeline kıyasla %50’lik bir iyileştirme sunulduğu açıklandı. Fotoğraf derecelendirmesinde 110 puan almayı başaran iPhone Xs Max, video derecelendirmesinde ise 96 puan alarak ortalama 105 puan elde etmiş oldu.

Bu değer Apple’ı birinci sıraya taşımıyor. Bu değere göre hala birinci sırada Huawei akıllı telefonları var. Huawei P20 Pro modelinde yer alan üç arka kameralar beraber serinin puanının 109 olduğunu görüyoruz.

iPhone Xs Max modelinde biraz daha geri planda kalmış bir video kalitesi var gibi. Buna karşın genel derecelendirmede oldukça başarılı ve Note 9 modelinin üzerinde bir akıllı telefon var. Ayrıca yukarıda yer alan videoda, test için yapılan Full HD 60 FPS çekimi de görebilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 ve iOS 13.5 Yeni Jailbreak Sürüm Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?