iPhone XS Max Ekran Konusunda Liderliği Aldı

0
102
iPhone XS Max Ekran

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone XS Max için son yapılan testler ekran testleri oldu. Yeni akıllı telefonların ekranlarının ne kadar başarılı olduğunu ve OLED ekranların ne kadar başarılı bir şekilde kullanıldığını, detaylı iPhone XS Max incelememizde ele almıştık.

Yeni akıllı telefonların ekran kısmında sunduğu teknoloji, ek olarak OLED ekranların sunmuş olduğu görüntü kalitesi birleştirilince oldukça başarılı bir ekran ile karşı karşıya kalmıştık. Şimdi ise iPhone XS Max modelinin ekran özellikleri teste alındı. DisplaysMate tarafından yapılan testlere göre iPhone XS Max en iyi ekrana sahip olan telefon.

iPhone XS Max En İyi Notu Aldı

DisplaysMate tarafından yapılan testler sonrasında, iPhone XS Max akıllı telefonlarının A+ not almayı başardığı açıklandı. A+ notun, ekran konusunda alınabilecek en yüksek not olduğunu ekleyelim. Daha önce bu derece bir puanı Samsung almıştı. DisplayMate,  Galaxy Note 9 akıllı telefonlarının ekranları için A+ notunu kullanmıştı. Fakat iPhone XS Max bu konuda öne geçmiş oldu.

iPhone XS Max Ekran

Testlerde yeni akıllı telefonların A+ notu almasının dışında, “en iyi ekran” unvanını aldığı da açıklandı. Hem ekran görüntü performansı hem de kalibrasyonları konusunda iPhone XS Max modelinin en iyi telefon olduğu açıklandı.

Dolby Vision desteği, Super Retina teknolojisi, True Tone desteği, 2688 X 1242 piksel çözünürlük, HDR10 desteği ve uçtan uca görüntü deneyimi derken, yeni akıllı telefonların zirveye yerleştiğinden söz ediliyor. Tabii ki testlerin ne kadar tarafsız olduğu tartışılır ancak genel olarak baktığımızda iPhone XS Max ekranları gerçekten başarılı. Note 9 ile karşılaştırma konusunda ise ilerleyen günlerde yeni yazılar paylaşacağız.

İLGİLİ HABER:  Yeni iOS 10 Konsept Videosu - Heyecanlandıran Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?