iPhone Xs Max Alacaksanız Çok Dikkatli Olmalısınız

0
487
iPhone Xs Max

iPhone Xs serisinin teslimatları başladı. Ülkemizde henüz fiyatları bile açıklanmayan akıllı telefonların, satış aşamasına geçmesinden sonra, servis hizmetleri için de detayların ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada iPhone Xs Max modeli için ortaya çıkan detaylar ise kullanıcıları pek memnun etmeyecek gibi duruyor.

Haberlere göre iPhone Xs Max modellerinde tamir ücretleri çok yüksek olacak. Daha önce açıklanan servis ücretlerinden de söz etmiştik ancak şimdi bu konuda yepyeni detaylar ortaya çıktı.

iPhone Xs Max Onarım Ücreti Çok Yüksek

Konunun tekrar gündeme gelmesinin nedeni ise iFixit ekibi tarafından yapılan inceleme. iFixit ekibinin yaptığı inceleme sonrasında iPhone Xs Max akıllı telefonlarının ne kadar tamir edilebilir olduğu ortaya çıktı. Telefonların tamir edilebilirlik puanı olarak 10 üzerinden 6 puan aldığı açıklandı.

Bunun nedeni telefonların yine alt vidaların çıkarılmasıyla açılabiliyor olması. Yeni akıllı telefonların hem kolay sökülmesi hem de tamir edilebilirliğinin yüksek olmasına karşın iPhone Xs Max akıllı telefonlarının onarım ücreti kısmında çok yüksek bir aralık isteyeceği görülüyor.

iPhone Xs Max

iPhone Xs Max telefonlarının arka kapağında bir hasar meydana gelecek olursa, arka kapağın değiştirilmesi için parçaların kasadan sökülmesi gerektiği görülüyor. iPhone Xs Max akıllı telefonlarının arka kapağının kırılması ya da değiştirilmesini gerektirecek kadar hasar görmesi durumunda, 599 dolar gibi bir ödeme yapmak gerekecek. 3700-3800 TL arasında bir ücrete denk gelecek olan tamir ücretinin birçok amiral gemisi modelinin fiyatına denk olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Düşme ya da dışarıdan gelen darbelere karşı arka kapağın çok daha sağlam olduğundan söz ediliyor olsa da iPhone Xs Max arka kapağı, kırılmaz ya da çatlamaz değil. Haliyle iPhone Xs Max modelini tercih edecek olan kullanıcıların telefonlarını iyi koruması gerekecek. Tabii ki yeniden bir akıllı telefon parası ödemek istemiyorsanız. ?

İLGİLİ HABER:  Apple GamePad Yolda – Özellikleri Nasıl?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?