iPhone XS akıllı telefonlarının testleri devam ediyor. Yeni akıllı telefon testlerinin yapılmasının ardından bir bir özelliklerde ortaya çıkmaya başladı. Son olarak yeni akıllı telefon modellerinin LTE modem hızlarıyla ilgili bir karşılaştırma yapıldı. iPhone XS LTE testlerinin oldukça önemli olduğunu belirtelim. Öyle ki bu kez markanın rakiplerinde daha farklı sistemler var.

Qualcomm ile yaşanan sorunlar sonrasında iPhone XS LTE modemlerinde Intel tercihinin yapıldığı görülüyor. Yeni akıllı telefonlarda Intel tercihinin yapılması, telefonların LTE hız değerlerinin daha da merak edilmesine neden oluyor. Test sonuçları da bir hayli ilginç.

iPhone XS LTE Eski Modeli Geride Bıraktı

Yeni akıllı telefonların içerisinde Intel XMM7560 modemler yer alıyor. Qualcomm yerine Intel LTE modemlerini tercih eden Apple, iPhone XS LTE modemlerinde tercih ettiği XMM7560 modelleriyle beraber bir nebze yükselme yakaladı gibi gözüküyor. Sadece modemler kısmında değil, antenler kısmında da değişiklikler yapılmış durumda.

4X4 MIMO antenlerini kullanan telefonlar, modem hızlarını en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemiş gibi gözüküyor. Tüm bu değişiklikler ise Qualcomm ile  Intel arasındaki farkın biraz daha düşmesine neden olmuş durumda.

iPhone XS LTE

Paylaşılan bilgilere bakacak olursak, iPhone XS LTE modemleri bir önceki nesil olan iPhone X akıllı telefonlarına göre çok önemli bir oranla önde. Qualcomm ile Intel arasındaki hız farkının düştüğünü gösteren yeni akıllı telefonlar, Galaxy Note 9 modelleri ve Google Pixel 2 modelleriyle ise kafa kafaya bir ilerleme gösteriyor. İki modelin içerisinde yer alan Qualcomm X20 ve Qualcomm X16 modemleri ile yeni Intel modemleri arasında çok bir hız farkı olmadığı görülüyor.

Karşılaştırma olması açısından Note 9 akıllı telefonlarının içerisinde yer alan modemde 43.2 Mbps indirme hızına ulaşılırken, iPhone XS LTE ise 38,9 Mbps indirme hızlarına ulaşıyor. Her iki akıllı telefon modelinde de indirme hızlarının istenen değerleri yakaladığını söyleyebiliriz. Görünen o ki iPhone XS LTE teknolojisi, Qualcomm ile aradaki farkı gözle görülür oranda azaltmış.

İlginizi Çekebilir: iPhone Xs Max ve iPhone XR için Instagram Güncellemesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?