iPhone XS Kameraları için İddialı Video

0
247
iPhone XS

iPhone XS tanıtımı sona erdi. Yeni akıllı telefonların tüm özelliklerinin ortaya çıkarıldığı tanıtımla beraber, tüm soru işaretleri ortadan kalkmış oldu. Yeni iPhone modellerinin en çok merak edilen kısmı olan kamera kısmındaki sır perdesi de kalktı. Bir dönem 3 kameralı olarak geleceği iddiaları bile ortaya çıkan kameraların, donanımsal olarak eski seriden çok bir farkı olmadığı görüldü.

Yine 12 MP çift arka kamera gördük. Geniş açılı ve Telefoto özellikli kameralar, hemen hemen aynı özelliklere sahip. iPhone X modelinde yer alan kamera donanımıyla çok benzer olan yeni kameralar için ise çok iddialı açıklamalar yapıldı.

iPhone XS Kamerası Ne Kadar İddialı?

Apple yetkilileri, tanıtım sırasında yeni modelin kameralarının çok daha yetenekli olduğunu belirtti. Profesyonel kameralara benzer fotoğraf çekimleri sunacağı belirtilen kameraların, donanımsal olarak çok değişmese de A12 işlemcileriyle beraber çok daha başarılı sonuçların elde edileceği açıklandı.

İşlemci de yer alan yapay zeka artısının yanı sıra, 7 nm üretim teknolojisi sayesinde gelen yeni işlem gücünün fotoğraf kalitesini bir hayli arttırdığı açıklandı. Bunun yanında HDR Smart özelliği gibi ekstra özelliklerinde epey bir ses getireceği ve sonuç olarak en kaliteli fotoğraf deneyiminin elde edildiği belirtildi.

Tanıtımın hemen sonrasında ise iPhone XS kameralarının ne kadar yetenekli olduğunu gösteren bir video yayınlandı. “Shot on iPhone XS” adıyla yayınlanan yeni video, Time Lapse özelliğinin, 60 FPS 4K çekim kalitesinin ve ağır çekim özelliklerinin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyuyor.

Açıkçası videoyla beraber iddia bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Görünen o ki A12 işlemcileri, fotoğraf deneyimini en az 2 katına kadar arttırmış. İlerleyen zamanlarda kameraları daha iyi inceleyeceğimizi ve diğer modellerle karşılaştıracağımızı da ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  2018 MacBook Pro 40799 TL'ye satılıyor

İlginizi Çekebilir: Apple Hangi Ürünlerinin Satışlarına Son Verdi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?