iPhone Xs Hücresel veri

iPhone Xs serisi akıllı telefonlar yavaş yavaş test edilmeye başlandı. Yeni akıllı telefonların özelliklerini sizlerle paylaşmıştık ancak kağıt üzerinde sunulan özelliklerin dışında, yeni modellerin testlerinin ardından ortaya çıkan bazı bilgiler de var. Özellikle pil dayanma süresi, işlemci hızı gibi konularda testleri beklemek daha doğru sonuçların elde edilmesini sağlıyor. İşte bu testler sonucunda ortaya çıkan değişikliklerden birisi de iPhone Xs Hücresel veri teknolojisi oldu. Eski modellere göre hücresel verinin nasıl değiştiğini gösteren testler, Apple’ın yeni rekorlar peşinde olduğunu da gösteriyor.

iPhone Xs Hücresel Veri Hızı Nasıl?

Çok kısa bir süre önce Apple’ın ürünlerini deneyen otoriteler tarafından yeni testlerin yapıldığı açıklandı. LTE modem teknolojisini hız testine alan kaynaklar, yeni LTE teknolojisinin çok daha başarılı olduğunu ortaya koydu.

Eski model olarak adlandırılan iPhone X akıllı telefonlarıyla karşılaştırıldığı zaman iPhone Xs Hücresel veri hızının %200 oranında arttığı görülüyor. İndirme hızı kısmında elde edilen bu değer, iPhone X modeline göre en az 2 kat daha hızlı indirme sunulacağını gösteriyor.

iPhone Xs Hücresel veri

A12 ve beraberinde gelen yeni teknolojilerle beraber LTE desteği de öne çıkmış gibi. İndirme hızında sunulan bu denli fark, ne yazık ki yükleme kısmında elde edilememiş. Bunu da hatırlatalım. Yükleme hızları genelde iPhone X modelinin bir tık daha üzerinde gibi gözüküyor.

Tabii ki arada gözle görülür bir fark söz konusu ve iPhone Xs Hücresel veri yükleme hızı daha başarılı ancak indirme hızında olduğu gibi %200’lük bir fark söz konusu değil. Biraz daha makul bir fark söz konusu.

İlginizi Çekebilir: watchOS 5 Final Sürümü Yayında – Nasıl Güncelleme Yaparız?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?