iPhone XR Yeni Bir Güncelleme Aldı

0
140
iPhone XR

Bu yıl Apple’ın en düşük ücretli akıllı telefonu olarak öne çıkan model iPhone XR, yavaş yavaş kullanıcılara ulaşmaya başladı. Ülkemizde hala yeni modeller için ses yok ancak kısa bir süre önce, belirlenen ülkelerde iPhone XR satışlarının başladığını gördük.

Satışlar devam ederken Apple’ın çok konuşulan iPhone XR akıllı telefonları için hamleleri de devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde firma yeni modeller için bir düzenleme güncellemesi yayınladı. Aslında bu güncelleme iOS 12.1 güncellemesi olarak geçiyor ancak ana iOS 12.1 güncellemesinden sonra yayınlandı ve birtakım düzenlemeler içeriyor.

iPhone XR Performans İyileştirmesi

Sadece iPhone XR modeline özel olarak yayınlandığı belirtilen iOS 12.1 güncellemesinin sürüm numarası 16B94 olarak açıklandı. Kısacası ana güncellemeden farklı bir güncelleme sunulmuş durumda. Yapılan bu güncellemenin nedeni ise performans iyileştirmeleri. Cihazı ilk aldığınız zaman kuracağını güncelleme olarak gösterilen bu yeni güncelleme, belli başlı performans iyileştirmeleriyle beraber geliyor.

iPhone XS ve iPhone XR

Bir hatanın olup olmadığı ise bilinmiyor. Ana güncellemede iPhone XR modellerinde hataya neden olan bir durum söz konusu olabilir. Bunun için güncellemenin yenilenmiş olması da ihtimaller arasında.

Performans iyileştirmeleri ve açıklanmasa da bazı hata iyileştirmeleri dışında, bu sürümün ana güncellemeden hiçbir farkı olmadığını ve ekstra herhangi bir özellik getirmediğini de belirtelim. iPhone XR ülkemizde de satışa çıktığında ilk yüklenecek sürüm bu olacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: watchOS 5.1.1 Güncellemesi Yayınlandı – Nasıl Yüklenir?

İLGİLİ HABER:  WhatsApp Alternatifi Uygulamalar - Top 5!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?