iPhone XR Stok Sorunu Yaşayabilir

0
173
iPhone XR

Apple’ın 2018 iPhone modelleri bir bir teslimata çıkmaya başladı. İlk belirlenen 33 ülkede yeni akıllı telefon modellerinin satışa çıktığını gördük. Ülkemizde henüz ön siparişleri bile başlamayan akıllı telefonların, satışlarında ise plan dışı bir durum söz konusu olmadı. Buna karşın diğer yeni model olan iPhone XR akıllı telefonları için durumun biraz daha farklı olduğunu da ekleyelim. LCD ekran üzerine yerleştirilen Face ID teknolojisi nedeniyle geciktiği belirtilen iPhone XR akıllı telefonlarının, 19 Ekim tarihinde ön siparişleri açılacak. Fakat son iddialara göre yeni seri akıllı telefonların satışı için beklentiler boşa çıkabilir.

iPhone XR Daha da Gecikebilir

Apple’ın en büyük üreticilerinden biri olan Pegatron’un bazı üretim sorunlarıyla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. İşçi sayılarının yetersiz olması nedeniyle, firmanın istenen üretim miktarlarına bir türlü ulaşamadığından söz ediliyor.

iPhone XR

Apple’ın bu duruma önlem almak için ise çoktan hazırlıklara başladığı belirtiliyor. Firmanın üretimlerin büyük bir bölümünü Foxconn firmasına kaydırdığı konusunda bilgiler var. Üretimin %60’lık bir bölümünün Foxconn tarafına devredildiğinden söz ediliyor. Pegatron tarafından ise sadece %40’lık bir üretimin yapıldığı bilgisi var.

Üretimde yaşanan bu aksaklıkların iPhone XR modelinin siparişlerini geciktirebileceği konusunda da bilgi var. Aslında telefonların 26 Ekim tarihinde teslimata çıkması gerekiyor. Fakat tüm bu durum nedeniyle teslimatların Kasım ayını bulabileceği iddiası da var. Benzeri bir durumu geçen sene iPhone X modelinde de görmüştük. Yine aynı durumun geçerli olup olmayacağını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone XS ve XS Max Pil Dayanma Süresi Şaşırttı

İLGİLİ HABER:  Ubisoft Bir Ücretsiz Oyun Haberi Daha Verdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?