iPhone XR Sipariş Tarihlerine Erteleme

0
143
iPhone XR

Apple, 2018 iPhone modelleri için teslimat sürecine geçti. Yeni akıllı telefonlar için ilk etapta 33 ülke açıklanmıştı. iPhone XS ve XS Max modelleri için açıklanan 33 ülkeye karşı, iPhone XR modellerinin ise ön siparişleri konusunda bilgi verilmemişti.

Geçtiğimiz günlerde bu konuda da beklenen açıklama geldi. Firma tarafından yapılan açıklamada 19 Ekim tarihiyle beraber iPhone XR satışlarının da başlayacağı açıklanmıştı. Tüm ülkelerde olmasa da yeni akıllı telefon modellerinin 19 Ekim’de satışa çıktığını gördük. Fakat satışın hemen sonrasında bazı erteleme haberleri de gelmeye başladı.

iPhone XR Türkiye’de Gecikebilir

Gelen haberlere göre iPhone XR akıllı telefonlarına yoğun bir ilgi gösterildi. Satışların başlamasıyla beraber gösterilen ilgi daha da arttı. Yeni akıllı telefonlara gösterilen yoğun ilgi sonrasında iPhone XR modellerinde stok sorunları ortaya çıkmaya başladığı görüldü. Bazı renkleri almak için belirtilen bekleme süresinin 2 hafta olduğu görülüyor.

iPhone XR

Özellikle kırmızı ve sarı renklerde stok sorunları olduğu görülüyor. Bu durum iPhone XR’ın ülkemizde satılması için biraz daha beklemek gerektiğini gösteriyor. Satışa çıktığı ülkelerde bile stoklarının sorun yarattığı görülen akıllı telefonların, iPhone XS ve XS Max modellerinden de çok daha sonra satılması mümkün olabilir.

Ülkemiz için satış durumu hakkında bilgi paylaşıldığı zaman, sitemizde satış tarihi konusunda bilgilendirmelere yer vereceğiz. Görünen o ki bu haberler için daha uzun bir süre beklemek gerekecek.

İlginizi Çekebilir: iOS 12’de Varsayılan Şifre Doldurma Sağlayıcısını 1Password Yapma

İLGİLİ HABER:  Airpods Sürpriz Bir Şekilde İndirime Girdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?