iPhone XR Satışları Ne Düzeyde?

0
212
iOS 12.1.2

Apple’ın yeni akıllı telefonları gecikmeli olsa da belirtilen tüm ülkelerde satışa çıktı. 2018 yılının en çok konuşulan akıllı telefonları olan yeni iPhone modelleri, özellikler bir yana fiyatlarıyla da çok ses getirdi. iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde sunulan fiyat aralığının oldukça yüksek olmasına karşın iPhone XR modeli ise biraz daha uygun bir seri olarak karşımıza çıktı.

En azından rakip amiral gemisi akıllı telefon modellerinin fiyatlarına en yakın fiyat iPhone XR akıllı telefonlarında sunuldu. Haliyle bu modelin satış rakamları da bir hayli merak ediliyordu. Öyle ki bu modelin satış durumuna göre Apple’ın fiyatlar üzerinde değişiklikler yapması bekleniyordu.

iPhone XR Satışları İyi Seviyede

Resmi olmamakla beraber iPhone XR akıllı telefonları için gelen bilgilere bakacak olursak yeni akıllı telefonlar istenen satış rakamlarına ulaşmış durumda. iPhone X modeliyle karşılaştırılan satış fiyatlarına göre yeni akıllı telefonların %30 barajını geçtiği görülüyor. Şu an için iPhone XR modellinin %32 satış oranına ulaştığından söz ediliyor.

iPhone XR

iPhone X ile karşılaştırılan akıllı telefon %32 rakamını geçmesiyle beraber beklentilerin de üzerine çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tabii ki bu rakamlar iPhone XS modellerinde biraz daha düşük seyrediyor.

Buna karşın daha uygun fiyatlı iPhone XR modelinin ise kullanıcılar tarafından benimsendiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni akıllı telefonlar için resmi satış oranlarının gelmesi durumunda bu konuda çok daha fazla yorum yapmak mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Mac Mini ile AirPlay 2 Kullanılabilir Mi?

İLGİLİ HABER:  iOS 12.3.1 Sonrasında Şarj Süreleri Değişti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?