iPhone XR renk seçenekleri neler? Hangi renk iPhone XR?

0
6916

Apple 12 Eylül’de yeni iPhone modellerini tanıttı. Bu modellerin içinde en çok dikkat çeken iPhone XR oldu. iPhone XR, diğer modellere göre daha uygun fiyatı ve farklı renk seçenekleri ile özellikle dikkat çeken bir model oldu. Bu yazımızda iPhone XR’ın renk seçeneklerinden bahsedeceğiz. Hangi renk iPhone XR almalıyım? sorusunun cevabını merak edenler için yardımcı olmayı hedefliyoruz.

2018 model iPhone almak isteyenlerin önünde 3 seçenek var: iPhone XR, iPhone XS ve iPhone XS Max

Bakınız:

iPhone XR 6,1 inç ekranı ve A12 işlemcisi ile oldukça başarılı bir model olmuş. Öyle ki Apple, iPhone X satışlarını tamamen durdurdu. Apple’ın bu davranışı iPhone XR modeline ne kadar güvendiği anlamına geliyor.

iPhone XR’nin özellikleri kısaca şu şekilde:

Boyutlar: 75.7 x 150.9 x 8.3 mm
Ağırlık: 194 g
İşlemci: Apple A12 Bionic
Çekirdekler: 6
Çekirdekler: 4
Rastgele erişimli hafıza: 3 GB
Yığın hafıza/Bellek: 64 GB, 128 GB, 256 GB
Ekran: 6.1 in, IPS, 828 x 1792 piksel, 24 bit
Pil: Lityum iyon
İşletim Sistemi: iOS 12
Kamera: 4032 x 3024 piksel, 3840 x 2160 piksel, 60 fps
SIM kart: Nano-SIM
Wi-Fi: a, b, g, n, n 5GHz, ac, Çift bant, Wi-Fi Hotspot
USB: 2.0
Bluetooth: 5.0
Navigasyon: GPS, A-GPS, GLONASS, Wi-Fi, Cell ID

Siz de iPhone XR alacaksanız, renk ve kapasite seçenekleri hakkında karar vermeniz gerekiyor.

iPhone XR renk seçenekleri

Renk seçenekleri konusunda iPhone XR çığır açtı. İlk kez bir iPhone modeli bu kadar farklı renklerle geldi. iPhone XR’ın Mavi, beyaz, siyah, sarı, mercan ve kırmızı renk seçenekleri var.

 

Mavi iPhone XR görünümü:

Beyaz iPhone XR görünümü:

Siyah iPhone XR görünümü:

Sarı iPhone XR görünümü:

Mercan iPhone XR görünümü:

Kırmızı iPhone XR görünümü:

Hangi renk iPhone XR?

“Zevkler ve renkler tartışılmaz” diye ünlü bir söz vardır. Hangi renk iPhone XR alacağınız öncelikle sizin zevkinizle ilgili. Bu yazımızda yazdıklarımızı lütfen sadece hatırlatma olarak ele alınız. Bir alışveriş mağazasına gidin ve iPhone XR renk seçeneklerini deneyerek, hangisini alacağınıza karar verin.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 mi yoksa iPhone 7 Plus mı almalıyım?

iPhone renk seçiminde kullanıcılarımız genelde şu kriterlere göre değerlendirme yapıyorlar:

  1. Cinsiyete göre renk seçimi
  2. Yaşa göre renk seçimi
  3. Çiziklerin belli olmasına göre renk seçimi
  4. iPhone’un ruhuna uygun olup olmamasına göre renk seçimi
  5. Boya dökülmesi, kronik lekelenme vb.. sorunların olup olmamasına göre renk seçimi

Tecrübelerimize dayanarak, kullanıcıların iPhone XR renk seçimi yaparken de bu kriterlere göre seçim yapacağını söyleyebiliriz.

  1. Cinsiyete göre iPhone XR renk seçimi

Genelde erkekler koyu renklerden hoşlanırken, bayanlar açık renkleri tercih ediyor. Erkekler için siyah ve beyaz renk iPhone XR’lar daha çok tercih edilebilirken, bayanlar da Beyaz, kırmızı, mercan ve sarı renklerini daha çok tercih edecekler diye düşünüyoruz.

2. Yaşa göre iPhone XR renk seçimi

Yaş ilerledikçe koyu renkler hakim olmaya başlıyor. Genç arkadaşların ilgisini özellikle sarı renkli iPhone XR’ın çekeceğini düşünüyorum.Yine siyah renk her yaştan beyefendilerin dikkatini çekecektir. Beyaz ve kırmızı renk iPhone XR ise yaşı ne olursa olsun hanımefendilerin ilgisini çeker.

3. Çiziklerin belli olmasına göre iPhone XR renk seçimi

Çizikler çok can sıkıcı olabilir. iPhone 7 Simsiyah (Jetblack) modelinin en büyük sorunu çizikleri belli etmesiydi. Bu yüzden satışları sınırlı kaldı. iPhone XR için elimizde şimdilik yeterli veri yok. iPhone XR satın alındıkça ve kullanıldıkça bu bilgiyi de edineceğiz.

4. iPhone’un ruhuna uygun olup olmamasına göre renk seçimi

Apple’ın en başarılı olduğu alan, belki de sadık müşteri kitlesi yaratmasıdır. iPhone kullanıcıları telefonlarının android telefon gibi görünmesini istemezler. iPhone’un yıllardır takip ettiği belli bir estetik çizgi var. İlk iPhone ile başlayan bu estetik anlayış şimdiye kadar devam etti. iPhone denilince akla öncelikle Gümüş ve gri renkleri geliyor. Bu renkler iPhone XR’da yok. iPhone XR’da klasik iPhone renklerinden sadece siyah bulunmakta.

5. Boya dökülmesi, kronik lekelenme vb.. sorunların olup olmamasına göre renk seçimi

iPhone XR’da lekelenme, boya dökülmesi vb.. sorunların olduğuna dair henüz bir bilgi yok. Daha önce Mat siyah iPhone’larla birlikte bu sorunlar gündeme gelmişti. Elimize detaylı bilgi geldiğinde burada paylaşacağız.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?