iPhone XR Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

0
1310
iPhone Xr

Yeni iPhone akıllı telefonlarının satışları başladı. iPhone Xs ve iPhone Xs Max modelleri için 50 hatta daha fazla ülkede satış başladı. Çok kısa bir süre önce paylaştığımız haberlerde iPhone XR modeli için de ön sipariş süreçlerinin başladığını duyurmuştuk. 19 Ekim itibariyle, yine ülkemizde değil ama birçok ülke de iPhone XR ön siparişleri açıldı. Siparişlerin teslimatlarının ise hemen sonrasında başlayacağı konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı. Ülkemizde yeni modellin ne zaman satışa çıkacağı ise hala soru işareti.

iPhone XR Stokları Tükendi

Apple’ın açıklamasına bakacak olursak, iPhone XR modelinin ülkemizde satışı için daha uzun süre beklemek gerekecek. Yeni akıllı telefonların stoklarının çoktan tükendiği belirtildi. 19 Ekim tarihinde başlayan ön siparişlerde 12 milyon akıllı telefon siparişi verildiği açıklandı. Stokların tükenmesi nedeniyle yeni akıllı telefonların 4 hafta kadar gecikmeli olarak satışa çıkacağı belirtildi.

iPhone XR

Gecikmeli olarak satışa çıkacak modellerin stoklarının yenilenmesi için en az 1 ay kadar beklemek gerekecek. Tüm bunları üst üste koyduğumuz zaman iPhone XR satışları için uzun süre daha beklememiz gerekecek. Muhtemelen telefonların ülkemizde satışa çıkması için yıl sonunu beklemek gerekebilir.

Popülarite Düşecek Mi?

Yeni akıllı telefonların satışı için uzun bir süre bekleyeceğiz. Bu durum kullanıcıların aklında soru işareti oluşturmaya başladı. Mate 20 ve Note 9 gibi akıllı telefonların bulunduğu pazarda, hemen hemen aynı fiyat aralığına sahip olacak olan iPhone XR modelini beklemek ne kadar mantıklı olacağı tartışılmaya başlandı.

iPhone Xr

Muhtemelen, bu modellerin ülkemizde satışa çıkmasına kadar geçen sürede telefonların popülaritesi biraz olsun düşecek.

iPhone Xs ve Xs Max Daha Önce Gelecek

Her ne kadar fiyatlar açıklanmamış olsa da iPhone XR modeli bir yana, iPhone Xs serisi için de geri sayımın başladığını söyleyebiliriz. Muhtemelen bir sonraki satış listesinde Türkiye’de yer alacak.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 5.8 İnç Ekran İle Mi Geliyor?

iPhone Xs satışları

Bu modellerde herhangi bir stok sorunu olmadığı için de bu modellere daha erken ulaşacağız. Fakat şu an için net tarih vermemiz mümkün değil. Her iki seri için bu durum geçerli.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?