iPhone XR Ne Kadar Dayanıklı? İşte İlk Test

0
191
iPhone XR

Biraz daha uygun fiyatlı bir iPhone modeli olarak öne çıkmasına rağmen, hem tasarımı hem de sistem özellikleriyle farkını gösteren iPhone XR satışa çıktı. Yeni akıllı telefonların satışa çıkmasının hemen ardından bu modeller için stoklarda sorunlar olduğu yönünde bilgilerde paylaşıldı. Apple tarafından gelen açıklamalara göre yaklaşık olarak 4 haftalık bir gecikme durumu söz konusu olabilir.

Yoğun bir ilgi gören yeni akıllı telefonların teslimatlarının ardından ise merakla beklenen testler de yayınlanmaya başladı. İlk olarak iPhone XR serisi için dayanıklılık testi yayınlandı.

iPhone XR Dayanıklılık Testi

Yeni akıllı telefonlarla yaptığı testlerle öne çıkan JerryRigEverything kanalı tarafından yapılan son test, ne derece dayanıklı bir akıllı telefonla karşı karşıya olduğumuzu da göstermiş oldu. Yapılan test ilk olarak ekran dayanıklılığı ile başlıyor.

Ekranın çizilmeye karşı ne derece başarılı olduğunu gösteren test, 5.seviyeye kadar bir koruma sağlandığını göstermekte. Diğer birçok modelde olduğu gibi 6.seviye sonrasında ise çiziklerle karşı karşıya kalınmaya başlanıyor.

Arka cam kısmında ise daha dayanıklı bir akıllı telefon görüyoruz. Çizikler ve sürtünmelere karşı arka cam oldukça başarılı. Tabii ki kırılmaya karşı tam anlamıyla bir koruma söz konusu değil. Bu durumda da servis ücretleri canınızı sıkabilir.

Yan kasanın çabuk bir şekilde soyulması, iPhone XR modelinin en zayıf yönünün yan çerçeveler olduğunu göstermekte. Ateşe ve bükülmeye karşı ise beklenenden daha dayanıklı bir akıllı telefon sunulmuş.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Performans Değerlendirmelerinde Ne Kadar Fark Yarattı?

İLGİLİ HABER:  Apple’ın iPhone Yavaşlatma Politikası Hakkında Tüm Gelişmeler! Neler Yaşandı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?