iPhone XR Kamera Derecelendirmesi Belli Oldu

0
176
iPhone XR

iPhone XR modellerine ilgi yavaş yavaş artış göstermeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de satışı açılan yeni akıllı telefonlar için testler ise devam ediyor. Dayanıklılık testleri ve performans testleri bir yana, iPhone XR akıllı telefonları için en çok merak edilen testlerden birisi de kamera testi olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni akıllı telefonların DxOMark üzerinden kaç puan alacağı merakla bekleniyordu. Apple’ın yeni amiral gemisi serileri içerisinde yer alan akıllı telefon için merak edilen puanlarda sonunda açıklandı. Tek arka kamera ile tatmin edici bir performans sunan akıllı telefonların aldığı puanlardan söz edelim.

iPhone XR Kamerası Ne Kadar Başarılı?

12 MP değerinde tek bir arka kamera kullanan iPhone XR, görünen o ki çift kameralı akıllı telefonları aratmayacak performans değerine sahip. Kameraların değerlendirme sırasında ilk dikkat çeken kısmı video bölümü. Video kısmında rakiplerinin biraz daha önünde bir puan alan markanın 96 skoru elde ettiği görülüyor.

iPhone XR

Video puanı olarak 96 puan alınmasına karşın fotoğraf kısmında ise biraz daha yüksek bir değer elde ediliyor. Fotoğraf kısmında telefonun 103 puan aldığı görülüyor. Tek arka kamera ile 103 puan alınması, oldukça başarılı bir teknoloji sunulduğunu göstermekte.

12 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklığına sahip 26 mm sensörleri kullanan iPhone XR, optik imaj sabitleme özelliği gibi ekstra özelliklerle bu puanı elde etmeyi başarmış durumda. Ortalama değerlendirmeye alındığı zaman 101 puan aldığı görülen akıllı telefonların, Huawei akıllı telefonlarının elde ettiği kamera başarısıyla yarışacak düzeyde. Bu derecelendirmenin satışları nasıl etkileyeceği ise bir başka soru işareti.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhoneları Daha da İnceltecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?