iPhone XR Çift Kamera ile Gelecek

0
220

Akıllı telefon sektörünün en köklü firmalarından biri olan Apple, şu sıralar 2019 iPhone modelleri üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda. Firmanın yeni akıllı telefon modelleri için önemli sürprizler hazırladığı ve bu modellerle beraber rekabete yeniden varın diyeceği düşünülüyor. Bu noktada yenilenmesini beklediğimiz modellerden biri olan iPhone XR için de ilginç bilgiler geliyor. İddialara göre yeni iPhone XR biraz daha farklı bir yapıya sahip olacak.

iPhone XR Ekranı ve Kamerası Değişebilir

Geçen sene tanıtımı yapılan iPhone modellerinde 3 yeni model görmüş ve bunlar içerisinde uygun fiyatlı seri olarak iPhone XR akıllı telefonlarının öne çıktığını fark etmiştik. iPhone XR, LCD kullanan tek model olmuş ve tek bir arka kamera kullanımına yer verilmişti. Oldukça geniş tek bir arka kamera kullanılan akıllı telefonun iPhone XS modellerine göre biraz daha düşük bir fiyatla satılması da ilgi odağı haline gelmesine neden olmuştu.

Fakat yeni iPhone XR modelinde bu durumun biraz değişiklik göstereceği belirtiliyor. Telefonun fiyatı yine diğer üyelere göre uygun olacak ancak bu kez tek kamera yerine çift kamera kurulumuna geçiş yapılacak. iPhone XI modelleri için 3’lü kamera kurulumunun sunulması düşünüldüğü zaman, iPhone XR modelinin çift kamera ile güncellenmesi de mantıklı geliyor.

iPhone XR

Ayrıca yine diğer modellerde olduğu gibi bu serinin de ön kamerasında değişiklikler olacağından söz ediliyor. 7 MP kamera yerine, yenilenmiş olan 12 MP ön kameranın sunulacağı ve ekrandan parmak izi okuma gibi ayrıcalıkların da gelebileceği iddiaları var.

Son olarak bu modelin ekran teknolojisi için OLED panel tercihinin yapılacağını da ekleyelim. Böylelikle LCD ekran kullanan yeni iPhone kalmayacak. Bir nevi OLED ekranlara geçiş tamamlanmış olacak. Şimdilik gelen bilgiler bu kadar ile sınırlı. Telefonun tasarımı kısmında daha ne gibi değişiklikler olacağı ve sistem özelliklerinin nasıl güncelleneceği konusunda da bilgiler şu an için paylaşılmış değil.

İLGİLİ HABER:  App Store İçin iOS 10.3 İle Beraber Gelen Yeni Yorum Özelliği

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?