iPhone XS ve XS Max modelleri Apple’ın yeni amiral gemisi serisi. Bu modeller belli bir bütçenin üzerinde olan modeller. Etkinlik sırasında Tim Cook tarafından açıklandığı gibi Apple, her kitleye hitap etmek istiyor. Bu nedenle nispeten daha ucuz ve yine başarılı özelliklerle donatılmış iPhone XR akıllı telefonlarının tanıtımı da yapıldı. Modernize edilmiş iPhone 5s ruhunu ortaya koyduğunu söyleyebileceğimiz iPhone XR akıllı telefonları, XS ve XS Max modellerinden bile daha çok ilgi çekmeyi başardı. Fakat iPhone XR bekleyen kullanıcılar için bazı üzücü gelişmelerde yaşanmadı değil.

Telefonların stok sorunu yaşadığı ve 19 Ekim tarihinde de satışa yetişemeyeceği konusunda bilgiler ortaya çıkmıştı. Hatta hala bu modelin FCC onayı almadığı bile konuşuluyordu. Tüm bu bilgilerden sonra, sonunda iPhone XR bekleyenlerini sevindirecek haber geldi.

iPhone XR FCC Onayını Aldı

FCC onayının alınmaması, telefonun satışa çıkması konusunda önemli bir engel olarak gösteriliyordu. Yeni modelin sadece bu nedenle bile gecikme durumunun olabileceği konuşmaları gündem olmuştu. Bilmece çözüldü ve FCC onayı sonunda alındı.

iPhone XR

iPhone XR modelinin FCC onayı almasının ardından, telefonların satışa çıkmasının önünde hiçbir engel kalmadığını söyleyebiliriz. Eğer söylendiği gibi bir stok sorunu yaşanmaz ve tedarikçilerde bir sıkıntı oluşmazsa, tanıtım sırasında açıklandığı gibi iPhone XR 19 Ekim tarihinde ön siparişe açılmış olacak. Yeni modelin teslimata çıkacağı tarih içinse 26 Ekim açıklamasının olduğunu da ekleyelim.

Bu arada telefonun özelliklerini merak ediyorsanız, detaylı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.3'le Birlikte Birçok Kullanıcı Touch ID'nin App Store Üzerinde Çalışmadığını Bildiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?