iPhone X’in Servis Ücretleri Satış Fiyatını Aratmıyor

0
79
iPhone X

Apple’ın en pahalı iPhone modeli olan iPhone X, sonunda piyasadaki yerini aldı. Aslında telefonlar hala son kullanıcıya ulaşmadı fakat en azından merakla beklenen ön siparişler açıklandı. Satışları oldukça yüksek giden iPhone X akıllı telefonlarının, satışa açıldığı ilk andan sonra dakikalar içerisinde tükendiğini de gördük. Şimdilerde yeniden stok sorunuyla gündeme gelen iPhone X modelinin ilk teslimatları yapılmadan önce servis sayfasında da güncelleme yapıldığını gördük. Yapılan bu güncelleme sonrasında telefonların servis ücretlerinin de açıklandığı belirtildi. Fakat açıklanan rakamlar kullanıcıları epey bir zora sokacak gibi duruyor.

iPhone X Servis Ücretleri Nasıl?

iPhone X modelinin ekran değişim ücreti için yapılan açıklamaya göre telefonun ekran değişimi tam olarak 279 dolar istenecek. iPhone X akıllı telefonlarında ekran onarım ücretinin 279 dolar olması, iPhone modelleri içinde bir rekor anlamına geliyor. Bir başka yeni model olan iPhone 8 akıllı telefonlarında 169 dolar gibi bir değişim ücreti istendiği belirtilmişti. Aradaki farkın uçurum olduğunu görmekteyiz. iPhone X telefonunun sadece ekran değişimi bile epey bir masraflı olacak.

iPhone X

Bunun dışında ekranla kurtulamamışsanız, yani telefon düşmüş ve ekran dahil başka hasarları da varsa, bu kez servis ücreti için 549 dolar ödemeniz gerekiyor. Rakip amiral gemisi akıllı telefonların fiyatına kadar denk gelen 549 dolar rakamının, epey can sıkıcı olacağı kesin. Bu servis ücretlerine bakacak olursak, telefonları ekstra korumalı kılıflar içerisinde kullanmak gerekecek. Zaten 6-7 bin TL gibi bir rakama satılan telefonun, sadece onarım fiyatlarının 500 doları aşması kullanıcılar tarafından nasıl karşılanır merak konusu.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Anında Tükendi!

İLGİLİ HABER:  macOS Sierra Safari 11.0 Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?