Apple’ın yeni akıllı telefonları için hazırlıkları hızlanmaya başladı. Marka yeni nesil akıllı telefonlarında yer vereceği özellikler için çalışmalarına devam ediyorken yavaş yavaş sızıntı haberleri de gelmeye başladı. Bu noktada son haber iPhone XI akıllı telefonlarının suya dayanıklılığı konusunda geldi.

Firma tarafından resmi bir açıklama yapılmadı ancak bu konuda verdiği bilgilerle adından sıkça söz ettiren ünlü analist Ming Chi Kuo, iPhone XI akıllı telefonlarında yer alacak özel bir teknolojiyi ortaya çıkardı. Buna göre iPhone XI su modu adı verilen özel bir modla beraber gelecek.

iPhone XI Su Modu Nasıl Detaylara Sunacak?

Gelen bilgilere göre su modu, telefonların suya dayanıklılığını öne çıkaracak. Bu modu kullanan iPhone XI akıllı telefonları su altında da kullanılabilecek. Ekrana su teması olduğu anda bile yeni akıllı telefonlarının dokunmatiğini kullanmak mümkün olacak.

iPhone XS Max suya dayanıklılık

Sadece su temasında değil, su altında da dokunmatik ekranların kullanılabileceği bilgisi var. Su modundan yararlanacak olan iPhone XI akıllı telefonlarının muhtemelen IP68 sertifikasını kullanacağını da söylemek gerekiyor.

IP68 sertifikasının dışında özel bir dayanıklılık sunulup sunulmayacağı ise bilinmiyor. Muhtemelen bu konuda önemli bir değişiklik söz konusu olacak. iPhone XI su modu dışında daha ne gibi yenilikler sunacak şu an için bilemiyoruz ancak bu konuda da çok beklemek gerekmeyecek. Sızıntıların devam edeceğini ve özelliklerin kısa bir süre sonra daha net bir şekilde ortaya çıkacağını düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  LG V50 ThinQ 5G ile iPhone Xs Max Karşılaştırması

İLGİLİ HABER:  iPhone'umu bul

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?