iPhone XI Plus modeli için iddialı detaylar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iPhone XI Plus modeline ilişkin bir kamera raporunun ortaya çıktığını gördük. Kamera raporuna göre iPhone XI Plus akıllı telefonlarında 3 arka kamera kullanılacağını görmüştük.

Bu raporda 12 MP değerinde 3.kameranın 3x optik zoom özelliği gibi bir ayrıcalığının olacağı üzerinde durulmuştu. Tüm bunların ardından iPhone XI Plus akıllı telefonları için bu kez boyutlar ortaya çıktı. Mevcut modellere göre daha iddialı bir serinin geleceğini, boyutlardan bile anlamak mümkün.

iPhone XI Plus Ekranıyla Dikkat Çekecek

Telefonun boyutlarının 158. 4 mm X 78.1 mm X 7.7 mm olacağı ortaya çıkmış durumda. Biraz daha kalın bir model ile karşı karşıya kalacağımızı gördüğümüz yeni akıllı telefonların ekran kısmında ise 6.5 inçlik bir panele sahip olacağı bilgisi var. Aynı detaylara göre iPhone XI Plus akıllı telefonlarının, sadece çentik alanı bulunacak. Bunun dışında LCD ekran tamamen çerçevesiz olacak. %90’ın üzerinde bir ekran gövde oranı göreceğiz ki bu son dönem akıllı telefonları için yeni bir sınır noktası olmuş olacak.

iPhone XI Plus

Çentik alanı tasarımında iPhone X modeli öncü modellerden biri olmuştu. Yeni ekran oranında da iPhone XI Plus akıllı telefonlarının öncü modellerden biri olacağı iddiası var.

Face ID için Yeni Destek Geliyor

iPhone XI Plus hakkında son detayımız yeni Face ID sistemi. Boyutlara ve ekranla dair bilgilerin ortaya çıktığı yeni akıllı telefonların Face ID sistemi içinde yeni destekler getireceği belirtiliyor. Buna göre telefonların yatay konumda da Face ID sensörlerinin çalışacağı bilgisi veriliyor. iOS 12 içerisinde yer alan kodlarla beraber iPhone X modeli içinde bu durumun geçerli olabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?