iPhone XI Nasıl Bir Arka Kamerayla Gelecek?

0
149
iPhone XI

Akıllı telefonlarda kamera yarışı iyiden iyiye kızışmaya başladı. Bir süre önce bu alanda en iddialı marka Apple olarak karşımıza çıkıyordu. Fakat teknoloji devi yavaş yavaş rakiplerinin arkasında kalmaya başladı. İlk olarak Huawei tarafından yapılan ataklar hemen sonrasında ise Samsung’un yeni modelleriyle beraber ortaya koyduğu kamera teknolojileri, Apple’ın geri planda kalmasına neden olmaya başladı. Apple bu konuda geri planda kalmaya başlayınca, kamera sistemi için önemli güncelleme şart oldu. Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımlara göre beklenen bu değişim de iPhone XI modelinde karşımıza çıkacak.

iPhone XI 3 Arka Kamerayla Gelecek

Daha önce iPhone XI akıllı telefonlarının ön kamera kısmında nasıl bir fark sunacağından söz etmiştik. Markanın yeni akıllı telefonlarının ön kameralarını 12 MP olarak güncelleyeceği açıklanmıştı. Uzun süredir kullanılan TrueDepth kamera teknolojisinin de tamamen değiştiğini görmek mümkün olacak.

Ön kamera için yapılacak olan bu değişiklikten zaten söz etmiştik. Ön kameralar kısmında sunulacak olan değişiklikler bir yana, markanın asıl değişiklikleri arka kamera kısmında sunması bekleniyor. Arka kamera kısmında yapılacak olan değişiklikler, ise fark yaratacak türden olacak.

iPhone XI

Aslında ana arka kamera kısmında bir değişiklik olması beklenmiyor. Yine 12 MP değerinde çift arka kameralar kullanılmaya devam edecek. Buna karşın üçüncü kamera kısmında ise biraz daha iddialı bir kamera yer alacak. Sony tarafından geliştirilen lensin kullanılacağı söylenen üçüncü kamera kısmında da 12 MP değerini göreceğiz. Bu kameranın en büyük artısı ise ultra geniş açılı olması olacak.

Diğer iki kameranın özelliklerinin değişmemesi de yine kafa karıştırıcı olsa da iPhone XI modellerinde yer alacak üçlü kamera kurulumunun özel bir senkron sistemiyle çalışacağı ve telefonların kamera performansının oldukça yüksek olacağı bilgisi var.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni Fotoğrafçılık İpuçları Bölümü: iPhone 7 İle Nasıl Çekilir?

Muhtemelen Huawei P30 Pro modelinin ele geçirdiği liderlik için yeni bir yarış söz konusu olacak. Bu derece iddialı bir sistemin gelip gelmeyeceğini tanıtımdan sonra göreceğiz. Leica lenslerine karşı Sony’nin lenslerinin ne kadar başarılı olacağı da tartışılır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?