iPhone XI Kalıpları Sızdırıldı! Tasarım Ortaya Çıktı

0
454

Her sene olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone modelleri için paylaşımlar yapılmaya başlandı. Telefonlar daha duyulduğu ilk andan bu yana sürekli özellikler ve tasarıma ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu noktada markanın iPhone XI modeli için nasıl bir tasarım kullanacağı konusunda çok önemli bilgiler var.

Bu kez telefonları kalıp görselleri olduğu iddia edilen görseller yayınlandı ve bu görsellerle beraber yeni modeller için beklenen tasarım da ortaya çıktı.

iPhone XI Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında benzerlerinden ayrılan bir yapıya sahip olduğunu göreceğiz. Kalıp görsellerine göre ön kısımda geniş bir çentik alanı yer alacak. Ön kısımda iPhone XS modellerinde yer alan çentik alanının devam etmesi, Face ID teknolojisinin de devam edeceğini gösteriyor.

Sızdırılan kalıp görsellerine göre yine bir model oldukça geniş bir ekrana sahip olacak ve bu model büyük ekranlı telefon olacak. Diğer model ise biraz daha küçük ve biraz daha çerçeveleri net bir model olacak. Daha doğrusu iki farklı ekran boyutu göreceğiz. iPhone XS Max ile iPhone XS modellerinde sunulan dizilim gibi düşünebilirsiniz.

iPhone XI

Telefonların ön tasarım kısmında çok bir değişiklik sunmadığını görüyoruz. Buna karşın arka kapak kısmında ciddi bir değişim söz konusu olacak. Üst üste sıralı olarak kullanılan çift kamera tasarımının değiştiğini göreceğiz.

Üst üste sıralanmış olan çift kameranın hemen altında flaş ışığının bulunduğunu ve bunun artık standart bir tasarım haline geldiğini biliyoruz. Fakat yeni iPhone modelleri için durum farklı olacak. Yeni modellerde kara şeklinde kamera alanı kullanılacak.

iPhone XI

Yine köşeye konumlandırılmış ve Mate 20 Pro benzeri bir tasarıma sahip olan kamera alanında ise oldukça geniş lenslerin bulunduğu üç kameranın yer aldığını göreceğiz. Üçlü kamera diziliminin sağlayacağı artılar tartışılmaz ancak bu tasarım değişikliğinin nasıl karşılanacağı konusu merak uyandırıyor. Özellikle Mate 20 Pro modeline benzer bir kamera düzeni epey bir tartışılacaktır. Daha detaylı yorumu iPhone XI modelleri tanıtıldıktan sonra alacağız.

İlginizi Çekebilir: Foxconn CEO’sunun Elindeki iPhone Bilmecesi Çözüldü

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?