iPhone XI ile Kamera Sistemi Değişecek

0
359
iPhone XI

Apple’ın akıllı telefonları için hızlı bir hazırlık süreci olduğunu biliyoruz. Markanın yeni akıllı telefonlarında nasıl sistemlere yer vereceği konusunda ise sürekli yeni detaylar paylaşılmaya devam ediyor. Bu konuda son olarak iPhone XI modelinin kamera sisteminin nasıl olacağına ilişkin paylaşımlar gelmişti.

Yeni akıllı telefonların 3 arka kamera kullanacağı konusunda bilgiler ortaya çıkmış olsa da ön kamera kısmında kullanılacak olan teknolojiler için de önemli detaylar söz konusu.

iPhone XI Ön Kamera Sistemini Değiştirecek

Son nesil iPhone modellerinde kullanılan ön kamera sistemi genelde aynı. 7 MP çözünürlüğe sahip olan TrueDepht kamera teknolojisi kullanan bu iPhone modellerinin son nesil olacağı ortaya çıktı. iPhone XI modelleriyle beraber Apple’ın 12 MP değerinde yeni kameralara geçiş yapacağından söz ediliyor.

iPhone XI

Apple ürünleri konusunda yaptığı paylaşımlarla kendisini kanıtlayan Ming Chi Kuo tarafından yapılan paylaşımlara göre yeni akıllı telefonların ön kamerasının lensleri de değişecek. 12 MP olarak güncellenecek olan kameraların, ultra geniş açılı olması beklentisi var.

Portre modu için özel geliştirmeler de alacağından söz edilen akıllı telefonun Eylül ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor. Muhtemelen iPhone XI modelleriyle beraber uzun süredir kullanılan çift kamera sistemi ve TruDepht ön kamera sistemi değişecek. Bir nevi Apple bu konuda yeni bir nesle geçiş yapmış olacak. Tanıtımdan sonra kameraları yakından inceleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple Music için Yenilikler Yolda

İLGİLİ HABER:  Microsoft Edge, Apple M1 İşlemci için Güncellendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?