Bir Süredir 2019 yılında tanıtımı yapılacak yeni iPhone akıllı telefonları için iddialar gündeme gelmeye başladı. Yeni akıllı telefonların tasarımının nasıl olacağı ve bu modellerde kullanılacak olan kamera sistemlerinin neler olacağı gibi soru işaretlerinin yavaş yavaş cevap bulmaya başladığını gördük. İlk olarak iPhone XI akıllı telefonların üç kameralı dizilimi ortaya çıkmıştı.

Köşeye konumlandırılmış olan bir kamera alanı ve bu alan üzerinde yer alan üç kameranın öne çıktığını görmüştük. Ayrıca kameranın yanında da bir flaş ışığına yer verilmişti. Bugün ortaya çıkan yeni görseller ise tasarımın biraz daha değişiklik göstereceğini ortaya koyuyor.

iPhone XI Prototip Görselleri

Yeni iPhone akıllı telefonları için paylaşılan prototip görselleri, çok net bir tasarım değişikliğini ortaya koyuyor. Bir kere telefonların daha ince olduğunu görüyoruz. Telefonların daha ince bir kasa içerisinde olmasının yanında kamera alanının da ortalanmış bir şekilde karşımıza çıkacağını görüyoruz. Çift arka kameranın kullanıldığı akıllı telefonun yan yana dizilmiş olan kameralarının arasında flaş ışığının dikkat çektiğini görüyoruz.

iPhone XI

Çift kameranın dışında ön kısımda ise bir çentik alanı karşımıza çıkıyor. Çentik alanının kullanıldığı akıllı telefon, kavisli ekran tasarımına sahip ve hem üst kısımda hem de yanlarda biraz daha oval bir yapıyla öne çıkacak gibi duruyor.

iPhone XI

Küçük bir çentik alanının yer alacağı akıllı telefonda geri kalan kısımlarda oldukça geniş bir ekran bölümünün yer aldığını görmek mümkün olacak. 2019 iPhone akıllı telefonları için yeni bilgiler gelmeye devam ettikçe haberlerimizi güncelleyeceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?