Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone XI modelleri için gizli noktalar ortaya çıkmaya başladı. En çok ise telefonların tasarımlarına ilişkin paylaşımlar gelmeye başladı. iPhone XI modellerine ait olduğu iddia edilen yeni kılıf görselleri ise beklenen tasarımı ortaya çıkardı. Telefonun tasarımı için ortaya çıkan detaylara ve beklentilere bakalım.

iPhone XI Tasarımı Dikkat Çekecek

Kılıf görsellerine baktığımız zaman, yeni akıllı telefonların 3 arka kamera kullanacağı görülüyor. Telefonların 3 kamerası da diğer modellerden biraz daha geniş bir alana sahip. Kare olarak ayrılan kamera alanında bir de flaş ışığını yer aldığını görmek mümkün olacak.

Bunlar zaten beklenen tasarım detayları. Yeni kılıf görselleri de beklentileri doğrulamış durumda. Üç model içerisinde kamera yerleşimi en farklı olan ise iPhone Xr modeli olacak.

Yeni XR modelinde çift kamera kullanılacak. Bu kameralar iPhone XS modellerinde yer alanlardan farklı olacak. Her iki kameranın da daha geniş olduğunu göreceğiz.

Yine kare kamera alanı kullanımı ise devam edecek. Bunların dışında kılıf görsellerine baktığımız zaman ek bir USB Type C portunun olmayacağı görülüyor.

Açıkçası bir çıkış bölümü bırakılmış ancak bu kısım USB Type C girişi için yeteri kadar büyük değil. Haliyle mevcut modellerde yer alan girişlerin değişmemesi tekrar gündeme gelmiş gibi gözüküyor. Açıkçası değişimin olmaması dikkat çekici.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?