iPhone XE için Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

0
959

Apple’ın yeni akıllı telefonlarının iPhone XI modelleri olması bekleniyor. Bu modellerin yeni amiral gemisi akıllı telefonlar olacağı bilgisi var. Telefonların teknik özellikleri konusunda ara ara ortaya çıkan detaylar, ne kadar iddialı modelleri beklediğimizi gösteriyor.

Oldukça iddialı telefonlar olmasını beklediğimiz iPhone XI akıllı telefonları ise bu senenin tek sürprizi olmayacak. Markanın bu yıl için uygun fiyatlı serilerde sunacağı yönünde bilgiler var. Üstelik gelen bilgilere göre iPhone XE adında sürpriz bir akıllı telefon göreceğiz.

iPhone XE Nasıl Bir Telefon Olacak?

Daha öncede haberlerimizde yer verdiğimiz iPhone XE akıllı telefonlarının nasıl teknik özelliklere sahip olacağı konusunda yeni bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre iPhone XE akıllı telefonlarında küçük bir ekran olacak.

Bu modelde yer alan ekran boyutunun 4.8 inç olacağı bilgisi var. Ekranın 4.8 inç olmasının tek nedeni ise telefonların çentikli ekran tasarıma sahip olması olacak. Küçük ekranlı 4.7 inç iPhone modellerine göre bir tık daha iyi bir akıllı telefon sunulmuş olacak. Yeni modelin ekran kısmında sunacağı bu değişiklik, teknik kısımda da karşımıza çıkacak.

iPhone XE modelinin içerisinde yer almasını beklenen işlemcilerin A12 işlemcileri olması bekleniyor. Amiral gemisi akıllı telefon modellerinde yer alan A12 işlemcilerini uygun fiyatlı akıllı telefonda da kullanması beklenen Apple’ın, bu modelde ekran değişikliğine gideceği de konuşuluyor.

iPhone XE

Bu değişiklik ekranın teknolojisi kısmında olmayacak. Ekranın teknolojisi kısmında LCD panellerin kullanımının devam etmesi bekleniyor. Hatta söz konusu akıllı telefonların uygun fiyatlı iPhone XR modellerinin yerini alması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki yeni akıllı telefonlarda 700 dolar civarında satış fiyatına sahip olacak.

Bu modelin de yine iPhone XI akıllı telefonlarıyla beraber tanıtılması bekleniyor. Tanıtımın ardından yeni seri hakkında çok daha fazla bilgi paylaşımı yapacağız. Şimdilik paylaşacağımız detaylar bunlar. En azından yeni seri için görseller ortaya çıktığında daha fazla bilgi elde etmiş olacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Final Sürümüyle Gelen Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?