iPhone XE Akıllı Telefonları Hazırlanıyor

0
881
iPhone XE

Apple’ın iPhone SE akıllı telefonlarını devam ettireceği seri olarak karşımıza çıkmasını beklediğimiz iPhone SE 2 akıllı telefonlarının bir türlü tanıtılmadığını gördük. Aslında söz konusu akıllı telefonların 25 Mart etkinliğinde ortaya çıkabileceği açıklanmıştı. Fakat tanıtım sonrasında yeni modeller ortaya çıkmadı. Apple devam serisi için net bilgileri de vermedi. iPhone SE 2 akıllı telefonları gelecek mi derken şu sıralar ise gündeme iPhone XE modeli geldi. İsim değişikliği sunulması beklenen yeni akıllı telefonların yine SE modeli gibi uygun fiyatlı bir seri olacağı da ortaya çıkmış durumda.

iPhone XE Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında iPhone SE modeline birebir benzeyeceğinden söz ediliyor. Yani küçük bir kasa göreceğiz. 4.8 inçlik bir kasa ile geleceği iddia edilen akıllı telefonun, Face ID alanına sahip olacağından da söz ediliyor.

iPhone XE

iPhone X ekranlarında olduğu gibi uçtan uca ekran sunan akıllı telefonların Touch ID barındırmadığını göreceğiz. Bir nevi iPhone X ile başlayan Face ID tasarımının iPhone XE akıllı telefonlarıyla SE serisine getirilmesi bekleniyor.

Bu modelin işlemci kısmında ise A12 serisini kullanmaya devam ettiğini göreceğiz. Yeni işlemci serisinin yanında 12 MP değerinde f/1.8 diyafram açıklık değerine sahip olan bir arka kamera göreceğiz.

iPhone XR tek arka kamerasının kullanılması beklenen akıllı telefonların OLED ekranlı olacağını ve ekranların 4.8 inçlik boyutuna sahip olacağını bir kez daha hatırlatalım. Muhtemelen bu model için düşünülen fiyatın da 600 dolar civarında olacağından söz ediliyor.

İlginizi Çekebilir: iPad Mini 5 RAM bellek Miktarı Belli Oldu

İLGİLİ HABER:  iPhone'da veya iPad'de ekran görüntüsünü video olarak kaydetme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?