[toc]

iPhone akıllı telefonlarının genel olarak fiyat aralığı oldukça yüksek seviyelerde seyrediyor. iPhone 5 modellerinden sonra bu durumun daha net bir şekilde kaşımıza çıktığını görmeye başladık. Özellikle ülkemizde yeni iPhone modellerinin oldukça yüksek fiyat aralıklarıyla karşımıza çıktığı görülüyor. Sadece iPhone X modelini düşündüğümüz zaman 7 bin TL gibi bir telefon için dev bir rakam olan bütçelere ulaşılması, durumu özetliyor. Tabii ki Apple’da bu durumun farkında. Geçtiğimiz yıllarda da sırf bunun için Apple’ın özel bir seri sunduğunu görmüştük.

Çok daha uygun fiyatlı bir akıllı telefon modeli olan iPhone 5C serisinde ilk adım atılmıştı. Çok daha farklı renk seçenekleri ve plastik dış yüzey ile dikkatleri üzerine toplayan seri Apple’ın da en ucuz iPhone modeli olmuştu. Şimdi ise farklı bir çalışma gündeme geldi. Bu çalışmayla beraber en pahalı iPhone modeli olan iPhone X ile en ucuz model olan iPhone 5C akıllı telefonları bir araya getirildi.

iPhone XC Konsepti

iPhone 5C akıllı telefonlarının ucuz yapısı ve renkli tasarımıyla beraber iPhone X akıllı telefonlarının dikey kameralarını ve geniş ekranlarını bir araya getiren yeni çalışma, beklenti oluşturmadı da değil. iPhone XC olarak adlandırılarak hazırlanan yeni konsept çalışmasıyla beraber ise ortaya daha uygun fiyatlı ancak daha renkli bir iPhone X akıllı telefonları beklentisi ortaya çıktı.

iPhone XC

Apple’ın önümüzdeki sene yeni seri akıllı telefonlarına bir iki model daha eklemesi bekleniyor. Belki de marka tarafından bu yönde bir çalışma yapılabilir. Konsept çalışmasının ne kadar beğenildiğini düşünecek olursak, iPhone XC modelinin aslında çok da uzak bir model olmayacağını düşünebiliriz.

iPhone XC

Adı farklı olsa bile daha uygun fiyatlı bir iPhone X akıllı telefonunun geleceği konusunda ise tüm piyasa hem fikir durumda. Bu modelin 6.1 inç ekran boyutuna sahip ve LCD panel kullanan bir seri olacağı düşüncesi var. Gelişmeleri göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Destekleri Bir Bir Artıyor! Bu Kez VLC Güncellendi

 

İLGİLİ HABER:  Apple Watch 4 Ne Zaman Tanıtılacak? Yeni Detaylar Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?