iPhone X Yeniden Apple’ın Envanterine Girebilir

0
195
iPhone X Ekran Modülü Değiştirme

Apple’ın akıllı telefonları için dönüşüm süreci, geçen sene tanıtılan iPhone X akıllı telefonlarıyla beraber başladı. LCD ekran kullanan modellerden, OLED ekran kullanan modellere geçiş yapıldı. Bunun yanında tasarım kısmında Face ID değişikliğini gördük. Kameralar kısmında değişiklikler, işlemcilerde yeni modellerin sunulması ve daha birçok artı noktanın öne çıktığını söyleyebiliriz.

iPhone X akıllı telefonlarıyla başlayan bu dönüşüm yeni modellerde de devam etti. Zaten yeni modellerin isimlendirmesinde de iPhone Xs ve iPhone Xs Max terimleri kullanıldı. Yeni modellerin stoklara girmesinin ardından ise iPhone X satıştan çekilmişti. Fakat şimdi kararın değişeceği söyleniyor.

iPhone X Akıllı Telefonları Geri Geliyor

Apple’ın konu hakkında strateji değişikliğine gittiği belirtiliyor. iPhone XS ve iPhone Xs Max modellerinin fiyatlarından dolayı çok tercih edilmediği ve bu nedenle de Apple’ın yeni bir karar aldığından söz ediliyor. Envanterden çıkarılan iPhone X akıllı telefonlarının yeniden stoklara alınması bekleniyor. Yeni modellerin stoklara girmesiyle beraber yeniden Apple’ın sitesinde de yer alması iddiası var.

iphone-xs-mi-iphone-x-mi

İşin bir de diğer boyutu var. Diğer modellerde olduğu gibi iPhone X modelinde de OLED ekran kullanılmış durumda. Apple’ın bu ekranları Samsung üzerinden aldığı biliniyor. Markanın yaptığı anlaşmanın kapsamında elde ekranların bulunduğu belirtiliyor. Bu şekilde ekran stoklarının da eritilmesi söz konusu olacak. iPhone X diğer modeller varken ne kadar tercih edilecek ya da fiyatlar aşağı çekilecek mi? Şimdilik bilmek zor gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s ile İlgili Videolar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?