iPhone X ve Xs Flaş Işığı Sıkıntısı

0
184

Geçen senenin amiral gemisi modeli olan iPhone X ile bu senenin amiral gemisi modeli olan iPhone Xs akıllı telefonları için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlanıyor ve sürekli bu modellerin gündeme geldiğini görüyoruz. Tabii ki her zaman güncellemeler ya da yapılan değişikliklerle değil iPhone X ve Xs akıllı telefonlarında yaşanan hatalarda gündeme geliyor. Benzeri bir durum geçtiğimiz hafta yaşandı. iPhone X ve Xs akıllı telefonları için yeni bir sorun gündeme getirildi. Bu kez söz konusu akıllı telefonların bazı serilerinde kullanıcıları rahatsız eden bir hatadan söz ediliyor.

iPhone X ve Xs İstemsizce Flaş Işığı Açılıyor

Söz konusu soruna göre iPhone X ve Xs akıllı telefonlarında yer alan flaş ışıklarının istemsizde açıldığı belirtiliyor. Kullanıcılar telefonlarının flaş ışığını açmasalar bile telefonların kendi kendine flaş ışığı açılıyor ve bu durum şarj sorunlarına neden oluyor. 1 hafta içerisinde 488 kullanıcının aynı sıkıntı nedeniyle Apple’a başvurduğu bilgisi var. Henüz sorunun yazılımsal bir hata olup olmadığı konusunda ise herhangi bir detay bulunmamakta.

iPhone X ve Xs

Sorunun yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için Apple’ın açıklamalarını takip etmek gerekecek. Marka tarafından yapılan açıklamaların seyrine göre durum netlik kazanmış olacak. Şimdilik yaşanan bu sıkıntının genel bir sıkıntı olmadığını da ekleyelim.

Şu an için sadece iPhone X ve Xs kullanıcılarından ve küçük bir grup tarafından sorun bildirimi yapıldığı görülüyor. Apple bir açıklama yaptığı zaman daha detaylı bilgiler paylaşacağız. Sizde cihazlarınızda benzer bir sorun yaşarsanız yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iOS 13 İşletim Sistemi Her Modeli Desteklemeyecek

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?