iPhone X ve iPhone 8’in İlk Test Sonuçları:Android İçin Kabus

0
67

Apple’ın yeni iPhone’larının genel performans değerlerinin Android açısından kötü sonuçları olabilir. Mevcut durumda iPhone 7 Plus, Android’in amiral gemisi olan yeni Galaxy S8 dahil bütün telefonlardan daha iyi bir performansa sahip. Bu hususu dikkate aldığımızda
iPhone X ve iPhone 8’in benzer testlerde Samsung’un önüne geçeceğini öngörmemiz yanlış olmaz.

Geçtiğimiz günlerde iOS 11’e ilişkin gelen sızıntı ile iPhone X ve iPhone 8 modellerinde kullanılacak A11 işlemcisine ilişkin bir çok detay ortaya çıktı. Altı çekirdekli A11 İşlemcisine ilişkin ilk test sonuçları Android açısından kötü haber anlamına geliyor.

Aşağıdaki tabloda iPhone X’in tek çekirdek test sonucunun 4061, çok çekirdek test sonucunun 9959 olduğu görülüyor. iPhone 7 Plus aynı testlerde 3500 ve 6000 puan almıştı. Bununla birlikte Galaxy S8 ve Note 8 modelleri de bu testere tabii tutuldular ve ortalamada 2000 ve 6800 değerlerine ulaşabildiler.

Kaynak: Geekbanch

Eğer iPhone 7 Plus da kullanılan A10 çipi; Qualcomm Snapdragon 835 ve Samsun’un sahip olduğu 10nm Exynos işlemcileri için alt edilmesi zor bir rakipse; iPhone 8 ve iPhone X serisi cihazlarda kullanılan ve çok daha yüksek test sonuçlarına sahip A11 işlemcisi, Qualcomm ve bütün Android cihaz üreticileri için bir kabus haline gelecektir.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Plus Modeli İçin Yeni İddialar Gelmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?