iPhone X ve iPhone 8 Pil Ömrü Karşılaştırması (Hangisinin şarjı daha çok gidiyor?)

1
933
iPhone X ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Testi

Hiç şüphesiz iPhone X, iPhone’un 10 yıllık geçmişindeki en etkileyici tasarım. Apple, güncellenmiş donanımlarla birbirine benzeyen akıllı telefonları yıllarca piyasaya sürdükten sonra, sonunda Home tuşunun olmadığı, çerçevesiz ekrana sahip ve Touch ID’nin yerini Face ID (Yüz Tanıma) teknolojisinin aldığı iPhone X’i kullanıcıların beğenisine sundu.

iPhone X’in piyasa çıkışının ardından birkaç ay geçtikten sonra, tasarım üzerindeki heyecan biraz azaldı. Artık telefona her açıdan nesnel bir bakış atmanın ve Apple’ın gerçekten başarılı bir iş çıkarıp çıkarmadığına karar vermenin tam zamanı.

iPhone X, önceki nesil iPhone’lara göre gerçekten bir gelişme mi? Aynı yıl çıkan diğer iPhone’lar olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’dan daha iyi mi?

Bu soruların cevapları biraz sübjektif ancak teknoloji sitesi CNET, iPhone X’in diğer 2017 iPhone modellerinin gerisinde kaldığını gösteren bir pil ömrü testinin sonuçlarını paylaştı.

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Pil Ömrü Test Sonuçları

Üç telefonda yarım parlaklıkta video oynatma testinde, şarjı tükenen ilk telefon 11 saat 45 dakika ile iPhone X oldu. iPhone 8’in şarjı 13 saat 30 dakika ile X’e göre yaklaşık 2 saat daha fazla dayandı ve iPhone 8 Plus 13 saat 45 dakika ile şarjı en son tükenen telefon oldu.

CNET, günlük kullanımda iPhone X’in pil ömrünün, Apple’ın tahmin ettiği seviyeye daha yakın olan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus arasında olduğunu belirtiyor.

Bu veriler ilginç olmakla birlikte, diğer tüm üst düzey amiral gemilerine kıyasla üç iPhone’un da pil ömrü daha kısa sürede tükeniyor. CNET, aynı testte hem Galaxy Note 8’in hem de OnePlus 5T’nin 17 saatten uzun süre çalıştığını tespit etti. Seçtiğiniz model hangisi olursa olsun, iPhone’un pil ömrü etkileyici düzeyde değil. Diğer taraftan, pil ömrü satın alma kararınızda önemli bir faktör ise, CNET’in testine dayanarak iPhone 8 Plus’ı tercih etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

İLGİLİ HABER:  İşte Tamamen Altın Kaplı iPhone X Serisi

İlginizi Çekebilir:

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?