iPhone X ve iPhone 8 Modellerinde YouTube Sorunu

0
175

iPhone akıllı telefonlarının yenilendiği modeller olan iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonları resmi olarak satışa çıktı. Özellikle uzunca bir süredir beklenen iPhone X akıllı telefonlarının satışa çıkmış olması, bir haftadır Apple’ın gündem olmasına neden oluyor. Yayınlanan hemen hemen her haberde ise iPhone X modelinin ne zaman ve nasıl satışa çıkacağı yer alırken, yeni modelin satışa çıkmasının ardından telefonların hataları ve performans değerleri konuşulmaya başlandı.

Daha önce birçok sorun ile gündeme gelen iPhone X akıllı telefonlarının ve iPhone 8 Plus modellerin son olarak gündeme gelmesinin nedeni ise telefonların pil sorunları oldu. Üstelik bu kez tek bir uygulama üzerinde sorunlar tartışılıyor.

iPhone X ve iPhone 8 Modelleri YouTube Videolarına Dayanamıyor

Tartışmalara neden olan son konu her iki yeni modelin de YouTube kullanımında aşırı pil tüketimine neden olması. iOS 11.1.1 sürümünün yayınlanmasının ardından yaşanan pil sorunlarının tamamen giderilmesini bekliyorduk fakat durum tersine işleyiş gösterdi. Bu noktada iPhone X ve iPhone 8 Plus modellerinde YouTube üzerinden video izlerken, şarjın çok hızlı bir şekilde düşüş gösterdiği görülüyor.

iPhone X YouTube

H265 video formatında hızlandırma ve yükseltme yapmasına karşın, VP9 formatında destek sunulmayan telefonlarda YouTube üzerinden video izlerken şarj sorunu yaşıyorsunuz. Sadece birkaç video sonrasında şarj %10-15 arasında düşüş gösteriyor. Apple’ın bunun için güncellemeler yayınlaması ve iOS 11 düzenlemeleri yapması gerekiyor. A11 Bionic çiplerinin grafik birimiyle beraber yeni bir uyum çalışması yapılması gerekiyor.

Google’ın YouTube iOS sürümü için yaptığı düzenlemenin de pil kullanımı konusunda yeterli gelmediğini görüyoruz. Bunun için Google ile Apple’ın ortak bir çalışma yapması bile gerekebilir. Fakat iOS YouTube güncellemesinin uzun vadede çözüm olacak şekilde hazırlanması için iOS 11’in yeni güncellemesini görmemiz gerek. Sadece YouTube uygulamasında değil genel olarak pil iyileştirmesi kısmında atılacak adımları merakla bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s'te Yeni SiP Teknolojisi Kullanılabilir

İlginizi Çekebilir: App Store İçin Haftanın Ücretsiz Uygulamaları Bölümü Yerine Gelecek Bölüm Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?