iPhone X Üretiminde Önemli Değişiklik

0
84

Apple’ın yeni akıllı telefonları olan iPhone X, resmi açıklamalara göre 2 gün sonra ön siparişe açılacak. Fakat bu süreçte sürekli olarak yapılan açıklamalara göre telefonların ön sipariş tarihleri istenen süreye yetişmeyecek. Apple’ın tercih ettiği teknolojiler nedeniyle hemen hemen her otoriteye göre telefonların geciktiğini göreceğimiz yönünde açıklamalar geliyor. iPhone X modelinin gecikmesinin nedeni ise Face ID teknolojisi olacağı belirtiliyor. İşte tüm bu iddiaları doğrulayacak bir adımda ortaya çıkmış durumda. Gelen haberlere göre Apple, üretim kısmında önemli bir değişikliğe gitme kararı aldı. Sistemde neler değişecek? Daha detaylı olarak bakalım.

iPhone X Face ID Üretimi Değişiyor

Gelen bilgilere göre iPhone X modellerinde gecikmeye neden olan Face ID üretiminde materyal değişimine gidildi. Apple Face ID için kullanılan nokta projektör modüllerinde malzeme değişikliği yaptı. Hızlı test etmek ve hızlı montaj için kullanılacak olan materyal kısmında değişikliğe giden markanın, yüksek kalite için sunduğu bazı ayrıcalıklardan vazgeçeceği belirtiliyor.

Nokta projektör içerisinde yer alan galyum arsenit lazerin ve merceklerin malzemesinde değişikliğe gidildiği belirtiliyor. Tam olarak sistem hakkında bilgi paylaşımı yapılmış değil. Malzeme kısmında bir değişiklik yapılmaması ve üretim kısmında kontrol bölümünde değişikliklerin yapılması da bir ihtimal. Tüm bu değişikliklerin Apple’ın üretiminde oldukça etkili olacağı belirtiliyor.

iPhone X

Şu ana kadar ise üretimin çok sıkı tutulduğunu belirtelim. Markanın ekstra kalite ve sorunsuz üretim için tedarikçileri de bir hayli zorladığı ve tedarikçilerden kademeli kontrol sistemi istendiği de açıklamalarda yer alan başka bilgiler arasında. Hatta iddialara göre bu şartlar nedeniyle bir tedarikçi üretim bandından ayrılmış durumda.

Sharp ve LG gibi iki devin üretime rağmen gecikme durumu söz konusu. Atılan son adımın ne kadar etkili olacağı ve üretim hızının istendiği gibi artırılıp artırılmayacağı konusu da başka bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bu gelişmelerden sonra gerçekten gecikme yaşanıp yaşanmayacağını merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir: Apple iOS 11 Pil Optimizasyonu Üzerinde Çalışıyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here