iPhone X Üretimi Sınırlı Sayıya Çekilebilir

0
86
iPhone X

Büyük umutlar bağlanarak piyasaya sürülen iPhone X akıllı telefonları, isteneni bir türlü veremedi. Sürekli olarak satışları düşüş yaşayan yeni akıllı telefonların, bu sene içerisinde ise satış rakamları adeta çakıldı. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satışlarının bile gerisinde kalmaya başlayan iPhone X satışları, Apple’ın başarı elde edemediğinin de bir göstergesi oldu.

Görünen o ki değişim pek sevilmedi. Yaşanan tüm bu gelişmelerin ardından ise markadan duruma karşı adımlar gelmeye başladı. En son geçtiğimiz ay bir haber yapmış ve iPhone X akıllı telefonlarının üretiminin azaltıldığını belirtmiştik. Şimdi ise benzeri bir haber daha gündeme geldi.

iPhone X Satışları Yine Düşürülüyor

1000 dolardan satılan akıllı telefonların bir kez daha üretim düşüşü ile gündeme geleceği iddia ediliyor. Yapılan haberlere göre yeni modelin üretimi %25 oranında aşağı çekilecek. Telefonların üretimleri için %25 oranında yeni bir düşüş olması, tedarikçilerin üretimlerini de doğrudan etkileyecek.

Apple’ın bu durumu çoktan tedarikçilere ilettiği belirtiliyor. Tedarikçilere ulaşan bilgilere göre özellikle ekran üretiminde bir sınırlama olması durumu söz konusu. Bu durum Samsung içinde oldukça kötü bir haber olarak değerlendiriliyor.

iPhone X

Samsung’un OLED ekranlarının, üretimin azaltılmasıyla beraber stok fazlası olarak kalması durumu söz konusu. Markanın bunun için yeni OLED pazarları aradığından söz ediliyor. Artış gösterdiği üretim kapasitesini başka bir marka ile anlaşarak devam ettirmek istediği belirtilen Samsung’un, nasıl bir adım atacağını zaman gösterecek. Öyle ki bir sonraki akıllı telefon modellerinde OLED ekran kullanılması durumunda, ekranların Samsung yerine LG üzerinden alınması durumu da söz konusu.

Apple’ın satışlarının bu şekilde düşmesinin başka bir soruna daha neden olması olası. Satışların düşük devam etmesi durumunda iPhone X akıllı telefonlarının üretiminin sınırlı olarak kalıp, iddialarda olduğu gibi tamamen durdurulması da olası olabilir. Yani bu serilerin özel seri olarak yıl içerisinde tamamen üretiminin durdurulmasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Zaten ünlü analist Kuo tarafından gelen iddialarda bu yöndeydi. Geçtiğimiz aylarda konuya ilişkin detayları paylaşmıştık.

İLGİLİ HABER:  iPhone X İçin Google Haritalar Güncellemesi Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: Apple Pencil için Alternatif SonarPen Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?